В НПП «Синевир» проводиться штучне відновлення рибних запасів лососевих


З-поміж дев’ятнадцяти видів риб, які водяться в національному природному парку «Синевир», форель озерна, струмкова, райдужна, лосось дунайський та голець посідають особливе місце. Але через паводки, особливо у весняний і осінній періоди та антропогенне навантаження, кількість їх постійно зменшується. З метою штучного відтворення рибних запасів цих видів лососевих на території НПП «Синевир» в урочищі Велика Гропка створено рибне господарство.
Процес отримання маточного поголів’я форелі від ікринок і нересту до кондиційної готовності надзвичайно складний. Він потребує чимало часу, неабиякого терпіння та витривалості, уміння і, звичайно, досвіду. Для розведення і вирощування форелі в штучних водоймах необхідні відповідні умови, максимально наближені до природних. Ці види риб, на відміну від інших, потребують особливих умов, а саме: чисту і прозору воду, збагачену киснем, відповідну температуру протягом усього року тощо.
У штучних, спеціально створених ставках, розводять маточну рибу. Під час нересту, у весняний та осінній періоди, для отримання ікри форель виловлюють і вилучають з неї ікру. Особини риб після відбору ікри залишаються живими і на наступний рік знову є придатними для репродукції. Зібрані ікринки штучно запліднюють і розміщують в спеціальні інкубатори. Інкубаційний період цих видів риб триває до 6 місяців.
Після виходу личинок з ікри їх переводять до спеціальних апаратів, там вони дозрівають до росту 3-4 см. Це період проходження фізіологічного формування майбутніх особин, тому є особливим. Велика увага приділяється створенню належних умов для сприятливого середовища. Під наглядом досвідчених працівників і науковців НПП «Синевир», тут постійно ведуться моніторингові спостереження за їх розвитком.
Своє подальше дозрівання мальки продовжують у ставках. Тут їх підгодовують кормами тваринного походження (жовтком вареного яйця, сиром тощо). При досягненні ними віку одного року, їх випускають в гідромережу НПП «Синевир».
Штучне відтворення рибних запасів на території НПП «Синевир» має важливе значення для збільшення цих видів в річці Теребля та її притоках, а також для збереження їх генофонду.
06.12.2012 р.