НПП «Синевир» бере участь у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел»


30.11.20161

Національний природний парк «Синевир» - природно-заповідна територія у Закарпатскій області, яка славиться не лише багатим біологічним різноманіттям, пралісами, але густою сіткою водойм.

Головною водною артерією парку є річка Теребля. Вона бере початок під Горганами, живлячись багатьма притоками, найбільшими з яких є Чорна Ріка, Розтока, Слобода, Сухар.

Синевирське озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря у північній частині Національного природного парку «Синевир». Воно є найбільшим озером природного походження в Українських Карпатах. Водойма підтримує існування низки популяцій видів, які важливі для збереження біорізноманіття краю, зокрема, озерні, річкові, болотні та лісові екосистеми. Озеро Синевир належить до водно-болотних угідь міжнародного значення (Рамсарська конвенція).

Цікавим є Дике озеро. Воно менше за Синевир, але має своїх шанувальників. Унікальний острів водойми. Він ніколи не занурюється у голубій чаші. Тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса під час опадів. Острів перебуває на плаву, тож під його чотириметрову товщину можна навіть зануритись.

Ця водойма може служити еталоном перетворення озера у верхове болото. Заболочення відбувається не лише від периферії, але й від центру, де знаходиться острів.

Задля охорони, збереження і підтримки в належному стані цих водних об’єктів у Національному природному парку «Синевир» проведено ряд заходів. Результати цієї праці стали предметом творчої роботи, яку нацпарк подав на Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел», що проводить Міністерство екології та природних ресурсів України.

До речі, у попередні роки НПП «Синевир» також подавав свої творчі роботи на цей конкурс і неодноразово ставав переможцем.

07.12.2016 р

Опубліковати в twitter.com