Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Працівники НПП «Синевир» обмінялися досвідом з колегами Карпатського НПП та КБЗ

Працівники відділів екологічної освіти, науки, рекреації та охорони природно-заповідного фонду НПП «Синевир» 12-13 грудня 2018 року відвідали Карпатський біосферний заповідник та Карпатський національний природний парк. Мета візиту – обмін досвідом з колегами щодо проведення екозаходів, облаштування туристичних маршрутів і екологічних стежок, ведення проектного менеджменту, промоції туристичного регіону, здійснення наукових досліджень, охорони природно-заповідного фонду в умовах антропогенного навантаження тощо.

В Карпатському біосферному заповіднику працівники НПП «Синевир» відвідали Музей екології гір та історії природокористування, експозиція якого складається з двох частин: «Природа Карпат» та «Природокористування в Українських Карпатах». Екскурсовод розповів про історію Карпатських гір, їх геологію, геоморфологію, основні типи ландшафтів, рослинний і тваринний світ, а також про гори загалом як своєрідний феномен природи. Експозиція музею показує унікальність і самобутність традиційних для цього регіону гірського землеробства, лісокористування, полонинського господарства тощо.

Після екскурсії в музеї, гостям з Синевира показали лабораторію екологічного моніторингу, ознайомили з роботою відділів заповідника.

Гостинно прийняли синевирських колег в Карпатському національному природному парку. Директор установи Володимир Слободян та головний природознавець Ігор Купчик розповіли про роботу парку, наукові досягнення, участь у міжнародних проектах.

В екотуристичному візит-центрі начальник відділу еколого-освітньої роботи Леся Гайдук розказала про найцікавіші та найпривабливіші об’єкти національного парку, про карпатський край, його історичну і культурну спадщину, багаті природні ресурси. Відвідувачі також подивилися фільм про Карпати, побут та етнічну культуру гуцулів.

Після загального ознайомлення з природоохоронною установою, працівники НПП «Синевир» відділів охорони ПЗФ, екоосвітнього та рекреаційного відвідали аналогічні відділи Карпатського НПП та обмінялися досвідом щодо роботи з колегами.

Надзвичайно цікавою для працівників НПП «Синевир» стала оглядова екскурсія містом Яремче, що стало відомим курортом ще в кінці ХІХ ст. Захопила прогулянка до каскадного водоспаду Пробій на річці Прут. Цей водоспад – один з найповноводніших в Карпатах; висота падіння води у ньому становить вісім метрів.

Ще одним цікавим місцем в Карпатському парку є Реабілітаційний центр для тварин на базі вольєрного господарства, яке засноване в 1992 році на площі 5,3 га. Тут живуть олень благородний, дикі кабани, срібні, золоті та мисливські фазани, голуби: кучерявий, кар’єр, голуб павич, а також кріль європейський. Окрасою колекції птахів є пара павичів. Для тварин у центрі створені всі необхідні умови.

Надзвичайно цікавим для відвідувачів є парк-музей «Карпати в мініатюрі». Це екологічний музей просто неба, де експонуються видатні об’єкти культурної спадщини, архітектурні пам’ятки та цікаві природні об’єкти Карпатського регіону у вигляді макетів масштабом 1:25.

Карпатський НПП є чудовим прикладом того, як можна вдало використовувати природні ресурси для рекреації, розвивати туристичну інфраструктуру, приваблювати тисячі туристів і водночас, залишати природу незайманою.

19.12.2018 р.