У НПП «Синевир» «Форум природолюбів» прийняв Резолюцію


Про нас
За участі природоохоронців, представників громадськості і органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених осіб в НПП «Синевир» проведено «Форум природолюбів», на якому обговорювались такі питання:

- Краса природи – важливий мотиваційний аспект щодо її охорони;

- Національний природний парк «Синевир»: приклад природоохоронної діяльності;

- Роль природно-заповідних установ у житті суспільства;

- Глобальні зміни клімату – вимисел чи реальність;

- Екологічні проблеми Карпат.

- Який внесок у справі охорони довкілля може зробити кожен із нас?

У результаті обговорення, учасниками «Форуму природолюбів» було прийнято Резолюцію, яку пропонуємо Вашій увазі.

РЕЗОЛЮЦІЯ «Форуму природолюбів»

Вплив людини на біосферу дедалі зростає, у багатьох регіонах планети критична екологічна ситуація, а глобальне потепління стає очевидним. У зв’язку з цим процес зникнення живих істот йде в багато разів швидше, ніж у середньому в історії планети. За останні 500 років зафіксовано зникнення 844 видів тварин і рослин. Свій внесок у зникнення природи вносять такі явища як знищення лісів, масове використання отрутохімікатів у сільському господарстві, забруднення навколишнього середовища…

Довкілля – це наш дім, але варто пам’ятати, що людина не є володарем природи, а лише учасником процесу розвитку навколишнього середовища. Не шкодити довкіллю – ось головний екоетичний принцип для кожного з нас. Пам’ятаймо, що іноді, здавалось би, дрібні справи, але приносять природі великої шкоди. Наприклад, чимало громадян з байдужістю викидають побутове сміття у річки чи лісові урочища, не задумуючись над тим, що природі потрібні століття, аби переробити цей непотріб.

У світі існує близько 13 мільйонів видів рослин, тварин та мікроорганізмів, які і є біорізноманіттям планети. Наші зусилля повинні спрямовуватись на те, аби жоден з них не зник. Навіть той вид, що зараз вважається шкідливим, у майбутньому, з прогресом науки, може розкритися, як корисний. Біологічне різноманіття не достатньо досліджене, а отже може містити такі речовини, які сприятимуть, наприклад, у лікуванні страшних хвороб, таких як СНІД і рак.

Враховуючи вище викладене, звертаємось до всіх людей доброї волі бережливо ставитися до довкілля, не завдавати школи природі, дбати про її збереження і відтворення. Це може зробити кожен, відповідно до своїх можливостей, статусу, таланту.

Природа потребує турботи. Подбаймо про неї разом!




12.11.2012 р.