Щоб мандрівка залишила приємні враження


Про нас

Навіть осінню є багато охочих мандрувати гірськими стежками чи здійснювати походи по гриби. Та іноді це може бути небезпечно. Йдучи в ліс, повідомте про те, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає – залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, що йдуть разом з вами, напрямок подорожі і приблизний час повернення). Візьміть собі за правило – перед мандрівкою чи походом до лісу, подивитися карту або хоча б намальований від руки план місцевості та запам’ятати орієнтири.

Відправляючись мандрувати, одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Пам’ятайте – погодні умови можуть змінитися дуже швидко.

Вирушаючи в дорогу, переконайтесь чи все спорядження у доброму стані. Якщо сумніваєтесь брати ту чи іншу річ, пам’ятайте, зайва вага вам буде лише заважати.

Перебуваючи в лісі, встановіть між собою сигнали (свистом або голосом), щоб не загубити один одного. Крім того, запам’ятовуйте орієнтири під час руху. Щоб не заблукати – лишайте примітки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

Подорожуючи, ніколи не пийте воду з річок і озер. Найбільш надійні джерела води – струмки.

Будьте обережні, бо в лісі може бути болотиста місцевість – обходьте її. Болотною водою також не можна користуватися.

Пам’ятайте, збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куштуйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей, бо навіть їстівні гриби в тих місцях отруйні.

Перебуваючи в лісі, уникайте диких тварин. Пам’ятайте, що небезпечними можуть бути навіть олень та лисиця.

Якщо ви таки заблукали у лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте, думати логічно неможливо. Краще зупиніться і присядьте та не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Роздумайте, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях. Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг, виходьте «на воду» - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей.

 

20.10.2015 р.

Опубліковати в twitter.com