Василь Худинець: «Туризм - це єдиний на сьогодні вихід зі складної економічної ситуації в районі»


Про нас

Територію Національного природного парку «Синевир» можна сміливо назвати найбагатшим куточком на природні та історико-культурні туристичні ресурси у Міжгірському районі. Колочава із 10-ма музеями, 25-ма пам’ятниками, мінеральним джерелом, Синевир із Музеєм Лісу і сплаву, Диким озірцем, Синевирська Поляна із візитівкою Карпат –озером Синевир. А мальовничі гірські краєвиди, бархатні ліси, кришталеві річки - вони кругом. Не займатися туризмом у такій місцевості – це гріх, та, водночас, Пам’ятник заробітчанам у центрі Колочави нагадує смутні реалії - майже всі їдуть на заробітки. Частка населення, зайнята у сільському туризмі, ще занадто мала, а заробіток від туризм невеликий і носить сезонний характер. Про реалії та перспективи розвитку галузі ми поговорили із недавно призначеним головою Міжгірської районної адміністрації Василем Худинцем.

- Василю Івановичу, ви людина, яка має вищу туристичну освіту, проходили численні стажування за кордоном, багато років працюєте у цій сфері. У вашій діяльності як голови села Колочава туризм завжди був пріоритетним напрямком. Що вам вдалося зробити у селі Колочава задля розвитку галузі і що плануєте робити на районному рівні ?

- Працюючи головою Колочавської сільської ради я завжди робив акцент у своїй роботі на чотирьох основних напрямках: розвитку туризму, дошкільній освіті, вирішенні проблеми твердих побутових відходів та міжнародній співпраці.

Туризм - це чи не єдиний на сьогодій вихід зі складної економічної ситуації в селі, районі, адже люди виживають завдяки заробіткам в Росії та Чехії. Роботу вдома, для прикладу у Колочаві, мають лише 23 відсотки жінок та 9 відсотків чоловіків. Тому я намагався за допомогою різних культурно-масовий заходів популяризувати відпочинок у Колочаві, формувати туристичний імідж села. З цією метою тут щороку проводимо кілька фестивалів: «День села», «Фестиваль ріплянки», чеський фестиваль «Колочавське відлуння Тереблянської долини», «Фестиваль чеського пива» тощо. Зараз Колочава одне з найвідоміших сіл на Закарпатті, і кількість туристів тут щороку збільшується. Проте задля розвитку туризму у нашому регіоні варто популяризувати не окремі об’єкти чи села, а треба об’єднатися і рекламувати Міжгірщину загалом. Лише так можна витримати конкуренцію і привабити на терени району побільше туристів. Ну і,звичайно ж, необхідно залучати іноземні інвестиції, над чим ми зараз активно працюємо.

- Нещодавно у візит-центрі НПП «Синевир» ви провели нараду до дня туризму, на якій були присутні ключові працівники туристичної сфери району. Яке склалося враження в учасників заходу від рекреаційної діяльності парку?

- Про НПП «Синевир» знають всі, але наскільки велика тут ведеться робота по облаштуванню туристичної інфраструктури – вдається переконатися відвідавши туристичні місця парку. Враження були приємні, що попри всі кризи у державі, є установа яка дбає про розвиток регіону, облаштовують місця відпочинку, туристичні стежки, маркуються маршрути тощо. Те, що на території національного парку буде створено Центр прийому туристів слугуватиме потужним стимулом для розвитку туризму у всьому регіоні.

- Приїжджаючи відпочивати у наш регіон, туристи захоплюються природою, історико-культурною спадщиною, але обурені станом доріг та забрудненістю довкілля сміттям. Що робите для вирішення цих проблем?

- Дороги це болюче питання не лише в районі, але і по всій області, Україні. «Вибити» кошти на капітальний ремонт з державного бюджету в умовах сьогоднішньої кризи нереально, але за сприяння голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля на поточний ямковий ремонт доріг у Міжгірському районі зараз виділено 3,5 мільйонів гривень. Вже триває ремонт доріг Долина – Хуст – Вучкове - Торунський перевал , Синевир-Колочава-Мерешор та Синевир-Синевирська Поляна.

Щодо вирішення проблеми з утилізацією твердих побутових відходів, то ми ще минулого року знайшли інвестора для будівництва мобільної станції із первинної переробки та сортування твердих побутових відходів. Та через нестабільну ситуацію в Україні, вінпобоявся вкладати такі великі кошти. Переконаний, як все налагодиться, то проект можна буде втілити у життя впродовж місяця.

Розмовляла Марія Шетеля фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою НПП «Синевир»

19.10.2015 р.

Опубліковати в twitter.com