Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Нове видання про гірське село

Вийшла друком чергова книжка Михайла Бембила у співавторстві з магістром географії Інною Бабічин «ПÓЛЯНИ. Село між хмарами».

Поляни – це історична першоназва села Синевирська Поляна. Уважний читач тут знайде не тільки відомості про своїх предків, а можливо й впізнає себе чи своїх близьких або знайомих; згадає людей зниклих професій (корманьошів, ставників, трафікантів, каймерів, шорників, льонарів, бубнашів, копоровів, киритовів…). У виданні проаналізовано демографію села протягом десятків років; подано список довгожителів. Тут знайдемо світлини та виписки з кримінальних справ утікачів від тоталітарного хортіївського режиму, які потрапили в ще суворіший – сталінський; дані про учасників та полеглих в Першій і Другій та на чужих війнах; списки похованих в 1915 році у Синевирській Поляні угорських вояків; дізнаємось про долю зниклих з села юдеїв; про опришка Йосифа Полянського.

Автори діляться власним бачення мислителів щодо поділу людей на п’ять класів. Ще двома тисячами слів і виразів доповнено «Словариць», виданий в 2016 році. Тут прочитаємо коментар до збірки віршів Юстини Урбанкової “Думи і біль”.

У книзі Інна Бабічин вперше подала свою версію походження назв понад сотні водних об’єктів, присілків та урочищ Синевирської Поляни. На світлинах розпізнаємо майже всі присілки, в тому числі і найвисокогірний в Україні – Сакальова. Для полегшення пошуку у виданні подано іменний покажчик.

Автори щиро вдячні сотням краян, які так чи інакше долучилися до написання або фінансування книжки. Щонайперше о. Ігорю Бембилу, Миколі Бабічину, Степану Біланину, Василеві Крьоці, Юрію Тюху, Степану Вегешу, Ю.Фатулі.

14.11.2018 р.