Туристична стежка «Лінія Арпада» в НПП «Синевир» приваблює туристів навіть у засніжений період року


16.11.20161

Туристична стежка «Лінія Арпада» в НПП «Синевир» приваблює туристів навіть у засніжений період року.

"Лінія Арпада" - військово-оборонна система угорської армії під час Другої світової війни, укріплена потужними інженерними спорудами, створена вздовж старого державного кордону, який простягався через весь Карпатський хребет довжиною понад 300 км. з 30 вузлами ешелонованої оборони вглиб на 100-120 км.

Будівництво цієї системи було розпочато в 1940-ому і продовжувалось до 1943 року. В будівництві брали участь переважно військовополонені. Роботи були каторжні.

Надзвичайно сильні укріплення було створено в районі руського перевалу, на Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Ясінському, Сигітському напрямках, які вважалися основними. Велика кількість інженерних споруд Хустського напрямку саме і знаходиться на території Національного природного парку "Синевир". Це були численні протитанкові піраміди і загородження, мінні поля, залізобетонні і дерев'яно-земляні споруди (бункери), доти, дзоти, бліндажі, склади тощо. Між селами Синевир і Синевирська Поляна й зараз знаходиться понад сто залізобетонних бункерів, які ще добре збереглися.

Пройшовшись туристичною стежкою "Лінія Арпада", можна більш детально ознайомитись з історією цієї оборонної системи.

16.11.2016 р.

Опубліковати в twitter.com