Верховинська Колочава День села гучно відгуляла


Про нас Про нас

Колочава за останні роки стала центром проведення багатьох фестивалів, свят, творчих зустрічей. Найбільш очікуване свято у Колочаві - День села - пройшло у неділю, 11 жовтня і було присвячене Дню захисника України.

«Традиційно день народження села ми відзначали навесні, коли тепла і сонячна погода, - розповідає Василь Худинець, організатор свята, екс-голова Колочави, а тепер голова Міжгірської районної державної адміністрації. – Проте у зв’язку із трагічними подіями на сході України цього року його довелося перенести на осінь».

Про нас Про нас

Про нас Про нас

Свято розпочалося в урочищі Квасовець, де урочисто відкрили міст через річку Теребля, який став найголовнішим подарунком селу до свята. У 1998 році цей міст зруйнувала повінь, відтак колочавці роками були позбавлені можливості дістатися на протилежний берег і про новий навіть не мріяли, адже справа ця дуже копітка і дорога. З початком роботи у Квасовці Науково-навчального центру «Синевир» НПУ ім. М.П Драгоманова у 2011 році, питання відновлення моста набуло ще більшої актуальності. Тож цього літа нелегку справу капітального ремонту моста взяли на себе Національний природний парк «Синевир», Національний педагогічний університет Драгоманова та голова Міжгірської РДА Василь Худинець. Кілька місяців напруженої і нелегкої роботи дали добрий результат - через Тереблю проляг добротний дерев’яний міст, довжиною 45, і шириною 5 метрів.

Червону стрічку через довгоочікуваний міст перерізали: голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Міжгірської РДА Василь Худинець, ректор НПУ ім. М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко, директор НПП «Синевир» Микола Дербак. Після урочистого відкриття, Василь Худинець подякував усім за допомогу у капітальному ремонті мосту, особливо керівництву драгоманівського університету, колективу та директору національного парку. Отримали грамоти та грошові винагороди і працівники НПП «Синевир, які безпосередньо брали участь у будівельних роботах: заступник директора парку Василь Росоха, машиніст бульдозера Іван Савка, машиніст екскаватора Михайло Тільняк, водії Іван Печкан та Іван Ситар, інженер з природокористування Василь Барна.

Про нас Про нас

Про нас Про нас

Черговим етапом святкування Дня села стала урочиста хода, в якій взяли участь педагогічні колективи та учні всіх колочавських шкіл, керівники та вихованці дошкільних навчальних закладів, жителі і гості села. Учасники ходи поклали корзини квітів до пам’ятників, розташованих на території Колочави.

Привітали керівництво області, району та поважних гостей танцювальним флеш-мобом, хлібом-сіллю та голубами вчителі та учні Колочавської ЗОШ №2.

Святковий концерт розпочався у центрі села, біля Колочавської ЗОШ №1 із гімну Колочави, який виконав автор Іван Штаєр. Зі сцени жителів села зі святом вітали голова Закарпастької ОДА Геннадій Москаль, голова Міжгірської РДА Василь Худинець, ректор НПУ ім. М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, уродженець Колочави, екс-депутат Станіслав Аржевітін.

Після офіційних привітань та вручення численних нагород за вагомий внесок у розвиток села, першими виступили перед гостями свята художні колективи Міжгірського РБК та дитячої музичної школи. Їхні запальні танці та веселі коломийки задали радісного ритму святу. Зачарували публіку народними піснями учасниці Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Верьовки, під керівництвом народного артиста України, професора НПУ ім. М.Драгоманова Зеновія Корінця. Показали юні таланти і Колочавські школи, учні з яких і співали, і танцювали.

Закарпатець Іван Пилипець та переможець шоу "Голос країни" – Антон Копитін розважили присутніх не лише майстерно виконаними піснями, але й вдалими жартами.

Виступи народних артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків стали завершальними у святковій програмі і зібрали численних глядачів. Свято закінчилося під щирі овації глядачів, як артистам, так і організаторам святкового заходу.

16.10.2015 р.

Опубліковати в twitter.com