Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

50-річчя заповідника відзначили конференцією

22-25 жовтня тривала Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми збереження гірських екосистем та сталого використання біологічних ресурсів Карпат». Симпозіум відбувся у Рахові та був присвячений 50-річчю організації Карпатського біосферного заповідника.

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак привітав колег зі знаменною датою, побажав заповіднику нових вершин у непростій, але важливій справі – збереженні унікальної природи Карпат. Разом з науковцями Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного Світланою Зиман і Оленою Булах керівник парку подав на розгляд учасникам заходу матеріали «Збереження біорізноманіття високогірної флори Українських Карпат: захист «гарячих точок».

Загалом, конференція працювала у двох секціях, а саме: вивчення і моніторинг біотичного та абіотичного середовища – основа збереження і сталого використання природних екосистем; роль установ природно-заповідного фонду у вивченні, збереженні природно-ресурсного потенціалу та впровадженні концепції сталого розвитку.

Детальними та насиченими фактами були доповіді теперішнього та попереднього директорів Карпатського біосферного заповідника Миколи Рибака і Федора Гамора. Вони говорили про історичні аспекти створення і розвитку установи, її роль у карпатському регіоні тощо.

Про наукову діяльність національного природного парку «Синевир» доповів заступник директора з НДР Юрій Тюх. Він акцентував увагу на необхідності взаємодії у цьому напрямку усіх природно-заповідних установ Карпат.

Науковці НПП «Синевир» також подали на конференцію ряд цікавих матеріалів, зокрема, про водно-болотні угіддя нацпарку, цінні природні комплекси та культурну спадщину краю.

25.10.2018 р.