У НПП «Синевир» відбулася нарада з питань розвитку туристичної галузі в Міжгірському районі


Про нас Про нас

У НПП «Синевир» відбулася нарада з питань розвитку туристичної галузі в Міжгірському районі. Вона почалася з хвилини мовчання за загиблим земляком в зоні АТО Василем Пойдою.

Захід проводився з нагоди відзначення Дня туризму. У засіданні взяли участь голова РДА Василь Худинець, голова райради Іван Ярема, радник голови Закарпатської ОДА Петро Гриник, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, керівники туристичних закладів, гості з Ужгорода. Обговорювалися актуальні питання розвитку рекреації на Верховині.

Про нас Про нас

Микола Дербак ознайомив присутніх з рекреаційним потенціалом парку. Тут є усе, що необхідно для розвитку цієї галузі. Озеро Синевир, Дике озеро, центр бурих ведмедів, музеї, численні туристичні маршрути в гори – це та багато іншого приваблює туристів. Має парк й свої мотелі, які надають якісні послуги відпочиваючим. По всій території нацпарку обладнано рекреаційні пункти, у яких загалом встановлено близько ста альтанок. Велика увага приділяється облагородженню території, удосконаленню інфраструктури, але болючим питанням залишається поганий стан дороги на відрізку Синевир – Синевирська Поляна. За словами Миколи Дербака, чисельність туристів у регіоні зростає з кожним роком. Директор установи також поділився приємною новиною: у НПП «Синевир» буде створено Центр з прийому туристів, а це серйозний проект з залученням коштів з закордону. За особливі успіхи у туристично-екскурсійній роботі, вагомий внесок у справу популяризації історико-культурної спадщини регіону Микола Дербак відзначав почесною грамотою екскурсовода НПП «Синевир» Любов Мокрянин.

Присутній на нараді радник голови Закарпатської ОДА Петро Гриник відзначив позитивний імпульс розвитку НПП «Синевир», зокрема і в рекреаційній галузі. Тут багато планів і їх вдається реалізовувати. Петро Іванович побажав нацпарківцям і всім, хто причетний до туристичної сфери, міцного здоров’я, плідної праці і розвитку на благо регіону.

Голова Міжгірської РДА Василь Худинець привітав учасників зібрання з Днем туризму, побажав успіхів у розвитку такої важливої для району галузі. За нею – майбутнє Верховини, та й зараз ця сфера активно розвивається. Василь Іванович зазначив, що подібні робочі наради з нагоди Дня туризму районна влада організовує щорічно. Такі зустрічі дозволяють усім, хто причетний у нашому районі до туристичної діяльності, обговорити питання про проблеми і досягнення, досвід і перспективи. Це дуже важливо з огляду на те, що туризм – галузь динамічна, вона потребує йти в ногу з часом, постійно удосконалюватись. Цього року місцем проведення такої наради обрано НПП «Синевир». І це не випадково, адже за останні роки в парку спостерігається особлива динаміка розвитку рекреації, тут є на що подивитися і де зупинитися. Василь Худинець подякував за плідну працю усім керівникам туристичних закладів району і вручив грамоти директору туристичної бази «Арніка» Василю Попадинцю, керівнику готельного комплексу «Подобовець – 2000» Віктору Куцкіру і начальнику відділу рекреації НПП «Синевир» Федору Матічину.

Голова Міжгірської райради Іван Ярема привітав усіх учасників наради від імені депутатів районної ради та органів місцевого самоврядування. Він підкреслив, що розвиток туристичної галузі – це один із стратегічних напрямків розвитку району.

Приємно відзначити, що значно покращився розвиток туризму не лише на прилеглих територіях до Боржавських полонин, але й на території Національного природного парку «Синевир». За останні роки тут відбулися серйозні зрушення в напрямку розвитку туристичної інфраструктури.

Іван Ярема подякував всім присутнім за вагомий внесок в розвиток туристичної галузі. Особлива вдячність керівнику комунального підприємства «Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради Валерію Грищенку за плідну співпрацю. Саме завдячуючи йому та його команді на території району успішно реалізовано проект «Біоенергія Карпат», де учасником проекту була і Міжгірська районні рада. Приємно, що підтримано пропозицію районної ради про реалізацію наступного проекту зі створення Центру для прийому туристів; було обрано територію НПП «Синевир».

Іван Васильович відзначив грамотами райради туристичну агенцію «Ажіо», начальника відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» Юрія Бабічина, фахівця зі зв’язків з громадськістю НПП «Синевир» Марію Шетелю.

Окремо голова райради відмітив, що грамотою Закарпатської обласної ради за вагомий внесок у розвиток туризму в регіоні відзначена плідна праця приватного підприємця, керівника асоціації туристичних установ Володимира Петрища.

Про нас Про нас

Керівник КП «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Валерій Грищенко ознайомив присутніх з проектом «Підтримка економіки Закарпатської області через розвиток і промоцію її туристичного потенціалу», в рамках якого планується створення у НПП «Синевир» Центру прийому туристів. 5 туристичних стоянок, 1 мотузковий парк, 90 інформаційних знаків, 3 км пілотного туристичного шляху.

У рамках проекту впроваджуватимуться інноваційні інструменти розвитку туризму шляхом покращення промоції туризму регіону, а саме: створення туристичного порталу, проведення тренінгу з туризму, промоційні тури по об’єктах інфраструктури і відрізку туристичного маршруту, участь у 8 туристичних виставках в Україні і закордоном, організація туристичного фестивалю, випуск путівника, фільму і сувенірної продукції.

Важливим завданням проекту також є розробка і впровадження ефективної регіональної політики у сфері туризму.

01.10.2015 р.

Опубліковати в twitter.com