Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Питання розвитку природно-заповідного фонду розглянули на «круглому столі» в НПП «Синевир»

5.074.png

19 жовтня у національному природному парку «Синевир» відбувся «круглий стіл» на тему «Новації у природоохоронному законодавстві України. Актуальні питання розвитку природно-заповідного фонду Закарпатської області». Участь у зібранні взяли працівники НПП «Синевир» і департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації.

Відкриваючи «круглий стіл», директор НПП «Синевир», к.ф.н. Микола Дербак детально ознайомив присутніх з сучасним станом функціонування очолюваної ним установи. Він акцентував увагу на виконанні основних завдань парку. Велике зацікавлення викликала розповідь про хід відбудови музею лісу і сплаву на Чорній ріці. Це дійсно масштабна робота. Заклад стане ще однією атракцією для туристів. Очікується, що усі роботи з відновлення музею завершаться наступного року. Тут же планується облаштування оригінального критого моста, що веде до музею.

5.074.png

Микола Дербак інформував про інші, менш масштабні, але важливі інфраструктурні роботи, що проводилися в НПП «Синевир» останнім часом. Мова йде про облаштування додаткової дороги до озера Синевир, встановлення мостів у різних урочищах, ремонт будівель, які виконують адміністративні чи рекреаційні функції тощо. Усе це потребувало значних зусиль усього колективу парку. Втім установа має намір й надалі зміцнювати матеріально-технічну базу, яка є однією зі запорук успішної роботи НПП «Синевир».

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації Михайло Гайдур говорив про актуальні питання розвитку природно-заповідного фонду краю. Є тут й чимало проблемних питань, але працівники галузі працюють активно і професійно, вміють долати перешкоди.

Про зміни у природоохоронному законодавстві України щодо повноважень у галузі охорони навколишнього природного середовища присутніх ознайомив заступник начальника відділу регулювання природокористування та розвитку заповідної справи департаменту Дмитро Томенчук.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи, к.б.н. Юрій Тюх інформував учасників «круглого столу» про функціональну оптимізацію територіальної структури нацпарку. Доповідач особливо акцентував увагу на питаннях збереження пралісів, які увійшли списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а це 4 масиви у межах НПП «Синевир»: Дарвайка (1588,46 га), Квасовець (561,62 га), Стримба (260, 65 га), Вільшани (454, 31 га). Юрій Тюх не лише детально розповів про особливе значення цих ділянок, але й презентував відеофільм про праліси.

5.074.png

Старший науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца ознайомив присутніх з особливостями бджільництва у регіоні та важливістю збереження чистопородних карпатських бджіл. За словами доповідача, основною проблемою чистопородності місцевих бджіл стало завезення на територію регіону інших порід бджіл. Наразі пасічники краю і науковці НПП «Синевир» опрацьовують проблемні питання з цього приводу. На недавньому семінарі визначено цілий ряд спільних дій щодо чистопородності карпатських бджіл.

Про основні засади природокористування в НПП «Синевир» говорив головний природознавець парку Василь Шишига. Він акцентував увагу на процедурних питаннях оформлення документації. Йшла мова й про особливості природоохоронної роботи установи.

У результаті «круглого столу» прийнято резолюцію, у якій, зокрема, відзначено необхідність подальших активних дій щодо розвитку природно-заповідного фонду Закарпаття.

5.074.png

22.10.2018 р.