В НПП «Синевир» пройшов «Великий зимовий облік птахів»


pt.jpg     pt2.jpg

Великий зимовий облік птахів – це наймасовіша в світі акція з вивчення пернатих серед аматорів, у якій беруть участь усі бажаючі з різних кінців планети. В Україні цю кампанію координує Українське товариство охорони птахів. Щороку, завдяки даним, надісланим учасниками з усіх куточків країни, стає відомо, які саме види найчастіше зустрічаються цієї пори в населених пунктах та який стан популяцій загальнопоширених видів пернатих Європи.

Вже традиційно, кожного року в останні вихідні січня в НПП «Синевир» проходить орнітологічна акція «Великий зимовий облік птахів». Цього року акція проходила 25 і 26 січня. Слід відмітити, що з кожним роком до цієї акції долучається все більше бажаючих. Усі навчальні заклади регіону активно приєдналися до спостережень, проявили інтерес до даного заняття, цим самим зробили не тільки добру справу, а й приємно провели час у спілкуванні з природою, мали можливість спостерігати за цікавими явищами в пташиному світі.

Цікаво було з'ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд з нашими домівками, бо саме ці птахи і потребують нашої з вами допомоги - підгодівлі в сильні морози. В місцях більшого скупчення птахів обліковцями заплановано виготовити і встановити годівнички. Таким чином, вони сподіваються, що на наступний рік птахів в наших місцях побільшає.

Отримані анкети від обліковців опрацьовуються і невдовзі будуть відправлені в кампанію Українського товариства охорони птахів. Звісно, що ці результати не можуть дати точної відповіді, скільки саме птахів зимує в українських містах і селах, але завдяки зібраним даним, ми щороку маємо змогу відстежувати потенційні зміни й дізнаватися, чи перегукуються вони з результатами наукових досліджень, зроблених професійними орнітологами.

27.01.2014 р.


Опубліковати в twitter.com