Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Працівники НПП «Синевир» взяли участь у презентації нової збірки коломийок, зібраних Іваном Хлантою у Колочаві

22 грудня у Колочаві відбулася презентація фундаментального видання – збірки коломийок «Співаночки мої милі». До книги увійшли тисячі коломийок, які були записані у селі Колочава від місцевих жителів. Усе це багаторічний труд відомого фольклориста, академіка Академії наук вищої освіти України, заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича Хланти. Він неодноразово приїжджав у Колочаву з науковими експедиціями, під час яких досліджував місцевий фольклор, що надзвичайно багатий. Яскраве місце тут посідає народнопісенна творчість. Коломийки давно стали душею гірського краю. Вони у короткій, але влучній формі передають і радість, і смуток – усе, що супроводжує людей протягом життя.

«Коломийки становлять помітне явище в фольклористиці, вони примножують інтелектуальний потенціал української культури і нації. Хто не знайомиться з цими пісенними мініатюрами, не читав їх і не співає, той свідомо обкрадає свій інтелект», - вважає автор видання Іван Хланта.

Збірка «Співаночки мої милі» містить понад 800 сторінок. Солідним є наукова вступна стаття, у якій розкрито особливості народнопісенної творчості Колочави, подано відомості про визначні постаті цього села, які немало трудилися на культурній ниві, зокрема, збираючи і пропагуючи фольклор.

«Я щиро вдячний співакам, від яких записував коломийки, а також усім іншим їх шанувальникам, від яких не вдалося в той час записати, і вдячний кожному, хто буде знайомитися з цим виданням народної мудрості. Коломийки наповнені могутньою енергією, що йде з глибини віків, міцно зв’язують сьогодення з минулим і прийдешнім. Вони увібрали в себе і виявили все, що найкраще в українській душі горянина. Це голос із віків у віки», - зокрема сказав під час презентації Іван Хланта.

Окремо він проаналізував особливості колочавських коломийок, у яких передано місцевий колорит, що дає їм особливої неповторності.

Доречними стали численні фотографії, якими проілюстроване видання. Вони передають культурну атмосферу Колочави.

Привітати Івана Хланту з виходом нового видання прийшли коловчавці, місцеві письменники і співаки та люди, яким небайдужа культура. На презентацію завітали й представники національного природного парку «Синевир», з якими Іван Хланта співпрацює вже понад десять років. Вони побажали шанованому фольклористу плідної праці і нових яскравих видань.

23.12.2020 р.