Обговорено питання щодо єдиного соціального внеску


Про нас
14 листопада начальник ДПІ у Міжгірському районі Олена Солодовник провела брифінг на тему «Легалізація заробітної плати та дотримання чинного законодавства з адміністрування єдиного соціального внеску», у якому взяли участь й працівники НПП «Синевир».

З початку року на Міжгірщині легалізовано 192 наймані працівники, які раніше зарплату отримували «у конвертах». Про це повідомила начальник ДПІ у Міжгірському районі Олена Солодовник.

Проблема виплат зарплат «у конвертах», тобто в обхід податкової, – явище не нове, а для гірського району особливо болюче.

– Ми проводимо широку роз’яснювальну роботу щодо цього питання і вже відчуваємо розуміння з боку роботодавців та працівників, – каже Олена Солодовник.

Ще одним важливим питанням обговорення на брифінгу стало адмініструванням органами Міндоходів єдиного соціального внеску. До речі, за 9 місяців цього року на Міжгірщині він зріс на 7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Раніше функцію адміністрування єдиного соціального внеску виконував пенсійний фонд, а зараз вона покладена на органи Міндоходів. Тож міжгірські податківці взялися до нових обов’язків з особливою відповідальністю. Оскільки звітність по єдиних соціальних внесках здійснюватиметься переважно електронним способом через спеціальну програму, а у Міжгірському районі наразі не усі підприємці мають можливість це робити, у районній ДПІ знайшли вихід із ситуації. Для таких платників у сервісному центрі буде встановлено окремий комп’ютер, через який вони зможуть вчасно звітуватися у відповідності до вимог законодавства.

15.11.2013 р.


Опубліковати в twitter.com