Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Відбулася науково-технічна рада НПП «Синевир»

3 грудня відбулася науково-технічна рада (НТР) національного природного парку «Синевир». У зв’язку з пандемію, вона вперше проведена зі залученням частини членів НТР через ресурс ZOOM.

Відкриваючи засідання, директор НПП «Синевир», кандидат філософських наук Микола Дербак ознайомив присутніх з порядком денним та інформував про важливі напрямки діяльності установи. Серед іншого, він здійснив короткий аналіз фінансово-господарської діяльності парку. З-поміж озвучених показників вагомим є поповнення спеціального фонду, який склав 10 млн. грн. Надходження від рекреації становили понад 2,5 млн. грн.

Микола Юрійович торкнувся важливих питань реконструкції Музею лісу і сплаву та добудови додаткового вольєра Реабілітаційного центру бурих ведмедів. Щодо першого об’єкта, то триває робота з проєктом, здійснюватиметься оцінка впливу на довкілля, яку вимагає зараз нове законодавство. З відповідними запитами на виділення коштів парк звертається до профільного міністерства і просить науково-технічну раду підтримати це рішення.

Не лише за бюджетні кошти здійснюються заходи та удосконалюється інфраструктура в парку, але й за надходження від спеціального фонду. Зокрема, у 2020 р. здійснено ремонт дороги до Реабілітаційного центру бурих ведмедів та озера Синевир, встановлено вікна на візит-центрі РЦБВ тощо. Наступного року планується спорудити адмінбудинок Вільшанського ПОНДВ, в якому також розміститься туристично-інформаційний центр.

У вихідні дні заборонено проїзд автотранспорту до озера Синевир, що дозволило розвантажити потоки туристів.

За словами Миколи Дербака, забезпечення місцевих жителів дровами стало складним питанням у 2020 р. Дозвіл на це парк отримав лише у жовтні.

Заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх ознайомив присутніх зі щорічним планом заходів з наукової та науково-технічної діяльності, планом засідань НТР НПП «Синевир» на 2021 р. Він також інформував про науково-дослідну роботу, що здійснювалася у 2020 р., серед якої важливе місце посідає виконання програми Літопису природи. Юрій Тюх також ознайомив з рішеннями бюро НТР, які приймалися протягом року.

Про особливості еколого-освітньої діяльності НПП «Синевир» в умовах пандемії розповів начальник профільного відділу Юрій Бабічин. Він також презентував план діяльності парку в цьому напрямку на 2021 рік.

Начальник відділу рекреації Федір Матічин розповів про туристичну діяльність установи, зокрема зазначивши, що у 2020 р. парк відвідало близько 150 тис. туристів.

Актуальним питанням для НПП «Синевир» є функціональна оптимізація територіальної структури, зокрема, віднесення пралісів до заповідної зони, про що йшла мова у доповіді заступника начальника наукового відділу Юрія Яреми.

Головний природознавець Василь Шишига і начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Субота ознайомили з проєктом лімітів на використання природних ресурсів та переліком заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2021 р.

Заступник директора НПП «Синевир» Василь Росоха розповів про ряд інфраструктурних заходів, які виконуються, а які потребують додаткового фінансування. Серед них найбільшими об’єктами є Музей лісу і сплаву, новий вольєр для бурих ведмедів і обладнання візит-центру біля РЦБВ.

До обговорення доповідей через мережу ZOOM долучилися: начальник відділу формування мережі природоохоронних територій Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Григорій Парчук; заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор; головний спеціаліст відділу раціонального природокористування Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Дмитро Томенчук; провідний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Соболівський. Під час обговорення актуальними темами стали питання спрощення механізму затвердження лімітів, функціональна оптимізація території тощо.

За результатами роботи науково-технічної ради погоджено річні плани установи за всіма ключовими напрямками, а також проєкт лімітів та перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів на 2021 р.; науково-дослідну, еколого-освітню і рекреаційну діяльність установи за 2020 р. визнано задовільною.

04.12.2020 р.