Про збереження чистопородних карпатських бджіл говорили на семінарі в НПП «Синевир»
.jpg)
.jpg)
27 вересня в НПП «Синевир» відбувся семінар на тему: «Збереження та репродукція чистопородних карпатських бджіл на території НПП «Синевир».
На семінарі були присутні понад 2 десятки пасічників з населених пунктів, які відносяться до території парку, та сусідніх сіл Міжгірського, Рахівського і Хустського районів.
Організатори семінару: НПП «Синевир» та Спілка пасічників «Нарцис» (Хустський район).
З доповідями своїх напрацювань виступили к.с/г.н., с.н.с. В.А.Гайдар, голова спілки пасічників «Нарцис» м. Хуст, м.н.с. відділу селекції та репродукції карпатських бджіл ННЦ «Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича» УААН В.В.Папп та с.н.с. НПП «Синевир» В.Л.Беца.
Учасники семінару домовилися спільно втілювати в життя наступні завдання:
1. Юридично-правове забезпечення та захист створення суцільного масива чистопородних карпатських бджіл в межах НПП «Синевир».
2. Проведення просвітницьких заходів для підняття обізнаності місцевих пасічників та підвищення культури пасічникування.
3. У співпраці з відділом розведення та селекції карпатських бджіл ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» проводити постійний моніторинг чистопородності бджіл на господарствах місцевих пасічників.
4. Після досліджень провести цілеспрямований відбір та підбір наявного племінного матеріалу для його подальшого розведення та закріплення в прямих нащадках.
5. Облаштування території, створення необхідної інфраструктури та налагодження роботи пункту природного контрольованого парування бджолиних маток (облітника) у верхній частині ур. Сухар.
6. Проведення заходів з планової інтервенції чистопородного матеріалу раніше селекціонованих типів карпатських бджіл Вучківського та Синевир на пасіки, що розташовані в межах НПП «Синевир».
7. Інформування місцевого населення та гостей краю про особливий охоронний статус місцевих карпатських бджіл через органи місцевого самоврядування, місцеву пресу, інформаційні щити тощо.
8. Недопущення завезення бджіл інших порід на територію НПП «Синевир» або кочівлю пасік невідомого походження.
9. Сприяння покращенню кормової бази бджільництва через цілеспрямоване культивування медоносних деревних, кущових та трав’янистих культур на землях, що дозволяють таке культивування.
10. Організаційна та матеріальна підтримка місцевих пасічників для недопущення загибелі чистопородних карпатських бджіл на пасіках.
.jpg)
.jpg)
02.10.2018 р.