Чисте життя – для Дикого озера


doz1.jpg     doz2.jpg

На території Національного природного парку «Синевир» є унікальне місце первозданної краси природи, яке приваблює мандрівників з усього світу.

– Тут чарівна природа. А відпочинок назавжди запам’ятається мені неймовірним спокоєм, в оточенні смерек і буків, - каже Джон Кафт з Англії, який цієї осені відвідав озеро Озірце, або, як його ще називають Дике озеро.

Слова захоплення він висловлює саме про цей природний об’єкт, що знаходиться на схилі гори Гропа. До гірської водойми ведуть дві екологічні стежки: одна бере початок від центральної дороги в урочищі Остріки, а друга – з Чорної Ріки. Через віддаленість від автомобільної дороги, Дике озеро відвідує менше туристів, аніж славнозвісне Синевирське озеро. Проте є серед рекреантів й такі екологічно несвідомі люди, які, смітять безпосередньо у храмі природи. Поблизу Озірця окремі групи мандрівників бездушно залишають пластикові, пляшки, консервні і скляні пляшки та інший непотріб, замість того, щоб знести його і викинути на смітник. Звісно, після такого «відпочинку» природа довкола Дикого озера стає менш привабливою і аж геть втрачає свою родзинку – враження первозданного середовища.

Аби виправити ситуацію, співробітники відділу екологічної освіти регулярно проводить заходи роз’яснювальної роботи серед відпочиваючих і це дає певний ефект. Але не у кожне серце зерно паде на добрий ґрунт, тому повністю уникнути засмічення поблизу Дикого озера неможливо. Щоб врятувати славу унікальної гірської водойми з плавучим островом, на якому ростуть рідкісні рослини, працівники НПП «Синевир» 25 вересня провели екологічну акцію «Дикому озеру – чисте життя». Такий природоохоронний захід уже став традицією і проводиться тут щорічно у травні і вересні. Учасники акції зібрали усе сміття, що псувало красу Озірця. Цього року непотребу було значно менше, аніж торік, тож це тішить природоохоронців, адже відпочиваючі стають дедалі екологічно свідомими, а отже бути Дикому озеру чистим і привабливим, щоб слава про дивовижну природу нашого краю ширилась по всьому світу.

doz3.jpg     doz4.jpg

02.10.2012 р.