Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Екоосвіта – важливий напрямок природно-заповідної справи

З 16 до 24 листопада працівники відділу екологічної освіти національного природного парку «Синевир» брали участь у сесіях всеукраїнського онлайн-семінару «Система екологічної освітньо-виховної роботи в установах природно-заповідного фонду». Під час заходу обговорювалися актуальні питання комунікації у сучасному світі, методологічних основ формування екологічної культури особистості, етики відносин з природою тощо. На семінарі значна увага зосереджувалася на організаційних, нормативно-правових засадах та напрямках еколого-освітньої діяльності в національних парках і заповідниках.

«Метою екологічної освітньо-виховної роботи, що здійснюється установи ПЗФ, є цілеспрямований вплив на світогляд, поведінку і діяльність місцевого населення та відвідувачів стосовно збереження природної спадщини країни, природних комплексів територій та об’єктів ПЗФ, забезпечення підтримки природоохоронної діяльності установ ПЗФ шляхом поширення знань і підвищення обізнаності щодо цінностей біологічної та ландшафтної різноманітності, формування екологічної свідомості та виховання поваги до природи», – зазначає головний спеціаліст Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди Олеся Петрович.

«Національний природний парк «Синевир» працює з різними цільовими аудиторіями, починаючи від молоді, закінчуючи туристами. На окремих етапах ця еколого-освітня робота відрізнялася від тієї, яку ми проводили у попередні роки. Передусім це стосується комунікації з цільовими групами. Раніше особливий акцент ставився на вербальну комунікацію, але через пандемію у нас виникли обмеження у цьому. Та альтернатива завжди є. Звісно, здійснювалася й жива комунікація. Ми провели ряд дієвих екологічних акцій і в цьому напрямку працюватимемо надалі», – каже начальник відділу екологічної освіти НПП «Синевир» Юрій Бабічин.

Всеукраїнський семінар став важливою платформою для збагачення досвіду учасників, серед яких – представники більшості українських національних парків і заповідників України, а також партнери з Австрії і Литви.

25.11.2020 р.