Працівники НПП «Синевир» переймали досвід словацьких колег


Про нас Про нас

Татранський національний парк розташований у двох країнах: Польщі та Словаччині. Саме словацьку частину природного резервату днями пощастило відвідати працівникам НПП «Синевир». Робочу поїздку для українських природоохоронців організувала некомерційна природоохоронна організація «Machaon International» в рамках проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який реалізується за підтримки Європейського Союзу.

Татранський національний парк – найстаріший національний парк Словаччини, заснований 1 січня 1949 року і розташований у північній частині країни, у Високих Татрах. Площа парку — 738 км², буферна зона навколо парку — 307 км². У національному парку розташована і найвища точка Словаччини — гора Герлаховський Щит (2655 м).

У Татранському національному парку 600 км пішохідних стежок і 16 велосипедних маршрутів. Щоби детально ознайомитися із системою маркування та маршрутами парку, в рамках візиту було здійснено екскурсію до гори Малий Кежмарський щит. У тіні гори, на висоті 1551 метр над рівнем моря розкинулося мальовниче «Зелене плесо», глибиною близько 60 метрів. Зелена глядь озера манить до себе сотні туристів щодня, які долають десятки кілометрів різними маршрутами, щоби помилуватися красою водоймою. Більш завзяті мандрівники піднімають ще на кілька кілометрів вгору аби з висоти пташиного польоту помилуватися краєвидами національного парку і досягти ще одного пункту подорожі - «Червоного плеса», що на висоті понад 2000 м.

В рамках візиту до Словаччини працівники НПП «Синевир» відвідали і польську частину Татранського національного парку, де ознайомилися із традиціями народної архітектури в сучасному будівництві, досвідом зі збереження цінних історико - культурних і природних комплексів в теперішній час, розвитком гірськолижного туризму в регіоні та ін.

Пощастило працівникам НПП «Синевир» долучитися і до міжнародного ленд-арт симпозіуму, який стартував біля м. Попрадь під назвою «Залиши свій слід у Гановце».

Результатом поїздки стала домовленість про обмін досвідом між НПП «Синевир» та словацькими парками щодо виконання спільних завдань – охорони природи, з особливим акцентом на веденні еколого -освітньої роботи.

Про нас Про нас

10.09.2015 р.

Опубліковати в twitter.com