Музей лісу і сплаву на Чорній ріці на території НПП «Синевир» повернуто в державну власність


06.10.16.jpg

12 вересня 2016 року НПП «Синевир» звернувся з позовом до Міжгірського районного суду , яким просив скасувати незаконне рішення Синевирської сільської ради щодо видачі свідоцтва на право власності та визнання протиправною і скасування державної реєстрації права власності на комплекс будівель Музей лісу і сплаву за Закарпатською обласною радою, яку було проведено КП Міжгірське БТІ за чинним на час реєстрації законом.

У середу, 5 жовтня, Міжгірський районний суд Закарпатської області розглянув позов Національного природного парку «Синевир» до Синевирської сільської ради комунального підприємства «Музей лісу і сплаву на Чорній ріці», Міжгірського бюро техінвентаризації, та державного реєстратора Міжгірської РДА.

Міжгірський районний суд своєю постановою повністю задовольнив позов НПП «Синевир». Рішення Синевирської сільради щодо оформлення права власності на Музей за обласною радою визнане протиправним, а свідоцтво на право власності та державна реєстрація про спільну комунальну власність скасовані.

Після набуття постановою законної сили будуть оформлені належні правовстановлюючі документи на Музей лісу і сплаву за Мінекології та НПП «Синевир».

Особливий резонанс справи був зумовлений тим, що цей музей є єдиним в Європі , а інший подібний знаходиться в Канаді. Нажаль, в результаті паводків 1998, 2001 років він був остаточно зруйнований і до цього часу не реконструйований.

Міністерство екології та природних ресурсів готове відродити Музей лісу і сплаву на Чорній ріці за рахунок коштів Євросоюзу, призначених для різних екологічних проектів.

06.10.2016 р.

Опубліковати в twitter.com