Чорноріцьке ПОНДВ – куточок заповідної природи НПП «Синевир»


chorn1.jpg     chorn2.jpg

В східній частині Національного природного парку «Синевир», де протікають дві гірські річки Дубелянка та Песся, розташоване Чорноріцьке ПОНДВ.

Воно є заповідною зоною, а отже, прохід і проїзд на територію відділення без спеціального дозволу заборонено. Це край дикого природного спокою. Тут природа дихає спокоєм, бо людина не втручається у її право на життя.

Територія займає площу понад 5800 га. Рельєф місцевості тут гірський.

Загальна кількість флори ПОНДВ налічує 1001 вид, серед них є рідкісні, занесені до Червоної книги України, зокрема, плаун річний, плаун-баранець, лунарія оживаюча, билинець комарниковидний, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, лілія лісова, траунштейнера куляста. За характером рослинності тут переважають насадження, типові для Карпат: ялинові, ялицеві, букові, поодиноко зустрічаються клен, явір, ясен.

Загальна кількість фауни – 522 види, з них до червонокнижних віднесено 18 видів. У мішаних лісах живуть різні види тварин, серед яких такі рідкісні, як саламандра плямиста, лелека чорний, орел-беркут, глухар, тетерук, видра річкова, рись звичайна, кіт лісовий, ведмідь. Мешкають тут також олень благородний, косуля європейська, вовк, дикий кабан. Щоб не порушувати спокій диких істот, треба суворо дотримуватись тиші. І не тільки. Тут звісно, заборонено полювання, рибальство, збір лікарських рослин, рубка дерев і кущів.

Особливий режим охорони Чорноріцького ПОНДВ наступає у квітні-травні, під час токування глухарів, а також у вересні-жовтні, коли проходить так званий «рев оленів» - шлюбний період цих тварин. В згадані періоди самці цих тварин демонструють різні елементи свого шлюбного ритуалу, стають менш уважними, можуть не помічати небезпеку з боку хижаків та браконьєрів. Саме це спонукає природоохоронців у даний період посилювати охорону, проводити цілодобові чергування.

Аби на території заповідного відділення не порушувався природний розвиток процесів та явищ і не створювалася загроза шкідливого впливу на природні комплекси та об’єкти, пильнують тут дружнім колективом, який налічує 12 чоловік. Очолює Чорноріцьке ПОНДВ Михайло Сятиня, досвідчена людина з чималим досвідом роботи в природоохоронній галузі.

chorn3.jpg     chorn4.jpg

24.09.2012 р.