У Національному природному парку «Синевир» відбувся фольклорно-туристичний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть»


Про нас Про нас Про нас Про нас
Трембіти кличуть на Синевир. Біля цього мальовничого озера у Національному природному парку «Синевир» 30 серпня відбувся обласний фольклорно-туристичний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».

На свято приїхало чимало гостей з усієї України і навіть з закордону. Завітав навіть голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який започаткував цей фестиваль 14 років тому, коли вперше керував областю. Тоді, 15 вересня 2001 року на Синевир трембіти покликали відомих артистів Оксану Білозір, Степана Гігу, Віктора Грибика, Петра Матія, багатьох художніх колективів Закарпаття та з-за меж області. Фестиваль проводився п’ять разів, відтак була тривала перерва. І ось цього року свято відродилося і з новою силою заявило про себе.

Про нас Про нас

Почався фестиваль в підніжжі озера – урочищі Красний. Гостей приємно вразив виступ Луганського обласного кінного театру, який продемонстрував глядачам ефектну виставу. Загалом, подібних колективів в Україні небагато, а цей має й міжнародне визнання, адже спеціалізується на створенні та показі художньо-довершених вистав. Крім того, колектив своїми виставами популяризує козацьке кінне мистецтво і сприяє відродженню і збереженню національних традицій.

Далі – театралізована хода до озера Синевир, яке знаходиться на висоті майже тисячу метрів над рівнем моря. По дорозі – мелодії у виконанні троїстих музик і пісня, яка звучить з особливим піднесенням:

Про нас Про нас

Святкує нині край наш мальовничий,

У грудях гордість впевнено росте,

Усіх на Синевир трембіти кличуть,

Скликають в гори друзів і гостей.

Про нас Про нас

Про нас Про нас

У рамках фестивалю обабіч дороги до Синевирського озера були презентовані виставки різних установ, підприємств і сільських громад Міжгірщини. Господар свята – Національний природний парк «Синевир» – з нагоди відродження фестивалю в одному зі своїх приміщень на березі Синевирського озера відкрив візит-центр, експозиція якого чи не найбільше привернула увагу гостей свята. Тут вони мали нагоду ознайомитись з особливостями роботи національного парку, дізнатися більше про унікальні куточки природи, переглянути відеофільми про цю природно-заповідну територію.

– Ми намагаємось якомога ширше презентувати нашим гостям туристичний потенціал парку. Робимо це різними способами, серед яких мережа візит-центрів для нас – справа честі. У таких закладах наші гості отримують будь-яку інформацію, яка для них цікава. Крім того, візит-центр – це ще й осередок поширення екологічних знань, що сьогодні особливо актуально, – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

До головного майданчика свята, змайстрованого напередодні працівниками НПП «Синевир», прибула офіційна делегація. Сюди вона припливла хвилями Синевирського озера на бокорі. Вже зі сцени гостей фестивалю вітали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, новопризначений голова Міжгірської РДА Василь Худинець, інші поважні особи.

Виступи фольклорних колективів в чергове підкреслили щедрість української землі на пісенні традиції, самобутність культури, багатство талантів. Гарний настрій учасникам фестивалю дарували художні колективи з усіх районів Закарпатськоїт області.

Свій подарунок гостям свята підготував народний артист України Іван Попович, чия любов до Карпат вилилася не в одному пісенному творі. Його пісні стали для верховинців справжніми шедеврами, тож не дивно, що глядачі радо підспівували знаному виконанавцю. Порадував своїми піснями учасників фестивалю й Іван Пилипець. За нього усе Закарпаття вболівало під час недавньої участі на всеукраїнському шоу «Голос країни», де він зумів дійти до фіналу.

До пізнього вечора лунали пісні поблизу Синевирського озера, до якого гостинно покликали трембіти тисячі гостей. Фестиваль вдався на славу. Хай живуть добрі традиції!

 

Про нас Про нас


Про нас Про нас

Про нас

Про нас


31.08.2015 р.

Опубліковати в twitter.com