Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Фестиваль Хліба на батьківщині Івана Ольбрахта


5.074.png         >5.074.png

Договір про партнерську співпрацю між Колочавою - найбільшим селом на території національного природного парку «Синевир» - та чеським містом Семіли укладений 2013 року. А культурно поєднав ці два далекі населені пункти ще чеський письменник Іван Ольбрахт. У місті Семіли він народився, а Колочаву зробив знаменитою завдяки своїм літературним творам, зокрема, романом про останнього опришка Карпат Миколу Шугая. Сьогодні завдяки містку дружби, який звів літератор, до Колочави тисячами приїжджають чеські туристи на відпочинок.

Цього року 7-8 вересня у чеських Семілах пройшов 15-й фестиваль Хліба, який, на запрошення старости міста Гелени Млінкової, відвідала делегація з Колочави, а саме: директор музею Івана Ольбрахта у Колочаві Наталія Тумарець, голова Колочавської сільської ради Юрій Кливець та директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак з дружинами.

«Нас дуже щиро і радісно вітали на батьківщині відомого письменника, - розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – Тисячі учасників фестивалю оплесками зустріли колочавців, адже про село тут знають всі. Ми відвідали тамтешній музей Івана Ольбрахта, виступили на фестивалі».

Голова села Колочава Юрій Кливець із чеської сцени подякував уряду міста Семіли за фінансову допомогу, яку той надав для дитячих садочків у селі.

\

«Дуже нам сподобався сам фестиваль, - каже директор музею Івана Ольбрахта у Колочаві Наталія Тумарець. – Старше покоління чехів показували молоді традиційні способи обробки землі, випічки хліба, різні ремесла тощо. Експонувалося багато продукції і виробів місцевих майстрів, проводилися пізні майстер-класи. Все було дуже цікаво».

Марія Шетеля фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою НПП «Синевир»

14.09.2018 р.