Національний природний парк "Синевир" - Новини

Відбулося підписання рамкової угоди про співпрацю між дирекцією Національного парку «Гортобать» (Угорщина) та Національним природним парком «Синевир» (Україна)


25.07.20161 25.07.2016

24 вересня в Ужгороді відбувся інвестиційно-туристичний форум «Закарпаття – бізнес в центрі Європи», у якому взяли участь 39 послів та представників дипломатичних місій, що працюють в Україні, зокрема, з Аргентини, Бразилії, Індії, Італії, Іраку, Китаю, Мексики, США, Японії та інших країн. Подібна представницька делегація відвідує Закарпатську область вперше. Зустріч дипломатів ініціював голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. У форумі також взяли участь делегації з інших областей України, голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, представники бізнес-структур, керівники установ, підприємств, організацій.

Одним з важливих завдань форуму було питання залучення бізнесових структур іноземних країн в економіку України, розвиток та зміцнення двосторонніх відносин у сфері торгівлі, інвестицій, туризму.

09.08.20161 25.07.2016

Під час інвестиційно-туристичного форуму «Закарпаття – бізнес в центрі Європи» відбулося підписання рамкової угоди про співпрацю між дирекцією Національного парку «Гортобать» (Угорщина) та Національним природним парком «Синевир» (Україна) у розвитку професійного співробітництва між сторонами, зміцнення двосторонньої співпраці в галузі охорони природи і культурної спадщини. В урочистій обстановці, за присутності поважних гостей, угоду підписали директор НПП «Синевир» Микола Дербак і заступник директора НП «Гортобать» Пітер Олайош.

– Угодою обумовлена предметна співпраця, обмін досвідом та ідеями, – каже Микола Дербак. – Це стосується таких сфер як взаємодія з міжнародними організаціями і мережами, залучення грантів для спільних проектів, еколого-освітня робота, наукові дослідження, втілення програм зі збереження видів, управління природною і культурною спадщиною, практика туризму і його роль в управлінні природоохоронною територією, управління відвідування тощо.

09.08.20161 25.07.2016

Напередодні підписання угоди група працівників Національного парку «Гортобать» здійснила поїздку до Національного природного парку «Синевир». Делегацію, у складі Олаяша Пітера, Жужі Толнай, Леску Болаша, Агнес Кемечей, супроводжував директор установи Микола Дербак і заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак.

У візит-центрі гості ознайомилися з досвідом діяльності установи, особливостями функціонування природно-заповідних територій в України, завітали до експозицій лісосплаву та традиційної дерев’яної архітектури.

Угорські колеги відвідали Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де клишоногі утримуються у напіввільних умовах.

Не менш цікавою була поїздка до залишків військово-оборонної системи «Лінія Арпада» часів Другої світової війни. Тут прокладена туристична стежка, яка користується популярністю серед туристів, з-поміж яких чимало угорців.

Звісно, не оминула делегація й Синевирське озеро – найвідоміший природний об’єкт не лише національного парку, але всього Закарпаття. Тож не дивно, що за цією водоймою закріпився статус перлини Карпат.

Захоплюючою видалася подорож до Дикого озера, яке справді сповна відповідає своїй назві: збереглося у дикому, майже первозданному стані, серед лісової тиші Карпатських гір.

Знайомилися угорські гості й з роботою парку з дослідження пралісів, які претендують на статус Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Вони високо оцінили зусилля парку «Синевир» у цьому напрямку. До речі, НП «Гортобать» на своїй території ще з 1999 року має об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у номінації культурний ландшафт – ділянки, які використовувалися людиною для випасання домашніх тварин більше двох тисячоліть.

До речі, з діяльністю НП «Гортобать» група працівників НПП «Синевир» знайомилася у серпні цього року під час робочої зустрічі в Угорщині. Для подальшої взаємодії і обміну досвідом планується чергова поїздка українських природоохоронців до сусідньої країни.

26.09.2016 р.

Опубліковати в twitter.com