…Холодна вода


Про нас Про нас

…Холодна вода падає з скелястого схилу гори, з-поміж смерек і буків, переливаючись по камінню, перетворюється в шумовиння – з прозорої на білу – створюючи неперевершену красу. А навколо – ліс, співають птахи… Це водоспад Білий Звір.

Білий Звір мінливий за «характером». Навесні, коли в горах тануть сніги, він повноводний і несеться вниз до річки Тереблі з великою швидкістю та гуркотом. Влітку, за тривалої посухи цей водоспад «заспокоюється», його русло звужується, але восени знову «збуджується» і аж гримить вода в каміння. А взимку – «спить». Справа в тому, що коли над Карпатами запанують люті морози, «виснажений» гірський водоспад замерзає, обіймаючи льодом вертикальну скелю. Справжній естет і в цю пору року неодмінно помітить красу Білого Звору, бо ж його вода, у взаємодії з морозом, створюють на схилі гори такі льодові фігури, що ними хочеться милуватися безперестанку, з кожною хвилиною відкриваючи в них щось нове, незвідане.

Туристи, які їдуть на Синевирське озеро, часто зупиняються біля цього дивного водоспаду, фотографуються на його фоні. Влітку більш кмітливі мандрівники під водою Білого Звору приймають душ. Кажуть, що це додає здоров´я, життєвої енергії і дозволяє відчути себе єдиним цілим з природою.

26.08.2015 р.

 


Опубліковати в twitter.com