Триває рев оленів


Про нас
З приходом вересня в НПП «Синевир» наступив період реву оленів, який триватиме до кінця жовтня. Але збудженість в оленів починається ще в серпні: в лісі можна побачити пошкоджені рогами молоді дерева, в місцях, де є вода, помітні їх купелі. Звуки, які видає олень під час гону, ніколи не повторюються ними в інші пори року. Під час реву рот в оленя відкритий, голова піднята, а шия витягнута. Рев осіннього морозного ранку чути на декілька кілометрів.

Період вагітності самки оленя благородного протікає 7,5 місяці. Вона може народити 1-2 -х малюків, близько 4 місяці молодь годується молоком самки, поки не наберуться сил.

По всій території НПП «Синевир» на період реву оленів проводиться місячник спокою і тиші. На дорогах і заїздах встановлені шлагбауми і організовано чергування з числа працівників служби державної охорони та єгерської служби.

В місцях реву оленів категорично заборонено випас свійської худоби, перебування туристів, транспортних засобів. Бо в цей період олені особливо вразливі, легко можуть потрапити в небезпеку перед хижаками і браконьєрами. Перед початком гону по території НПП «Синевир» було проведено викладку солі в солонці. Під час усього періоду реву оленів також проводиться їх облік. Він здійснюється дуже обережно, щоб не порушити спокій та гармонію цих диких тварин.
19.09.2012 р.