Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

На книжкову поличку – нове видання про НПП «Синевир»

Недавно у світ вийшло фундаментальне видання «Національний природний парк «Синевир». Історія та сьогодення». Солідна книга на понад чотирьохсот сторінках презентує вичерпні дані про природно-заповідну установу з моменту її становлення і до сьогодні.

– Деякі матеріали, що увійшла до цього збірника, раніше вже були опубліковані в наукових виданнях, книжках, дисертаціях... Більша частина цих публікацій вийшла незначним накладом і сьогодні практично недоступна читачам. Зважаючи на це, редколегією прийнято рішення включити їх до цього видання після деякого опрацювання і удосконалення. Це дозволило узагальнити весь спектр відомостей про сучасний стан національного парку і більш повно розкрити особливості цієї території, – каже директор НПП «Синевир», кандидат філософських наук Микола Дербак.

У виданні деталізовано відомості про історію створення і розвиток НПП «Синевир», основні напрямки його діяльності, загальні відомості про сучасну структуру, природні умови, біоту та вплив людини. Містяться списки відомих на сьогодні рослин, грибів, тварин. Окрему увагу приділено рідкісним та таким, що під загрозою зникнення, видам флори і фауни. Наведено характеристику пралісових та цінних ділянок НПП «Синевир».

Книга стане в нагоді для спеціалістів з охорони природи, вчених ботаніків, зоологів, викладачів та студентів природничих спеціальностей вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією та діяльністю об’єктів природно-заповідного фонду України.

– Одним із важливих пріоритетів у функціонуванні НПП «Синевир» є оцінка природних екосистем та об’єктів біологічного і ландшафтного розмаїття з метою розробки функціональної оптимізації територіальної структури національного природного парку. Це питання є достатньо актуальним в НПП «Синевир» і воно також висвітлено на сторінках видання, – каже заступник директора нацпарку з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх.

Книга «Національний природний парк «Синевир». Історія та сьогодення» є колективною працею співробітників установи, науковців партнерських інститутів і університетів. До роботи над виданням долучилося 48 авторів. Збірник побачив світ у видавництві «Патент» (Ужгород) за редакцією кандидата біологічних наук, доцента Олега Колесника і доктора біологічних наук, професора Олександра Радченка. Вихід у світ цього видання став можливим завдяки проєкту «Підтримка природно-заповідних територій України», який співфінансується урядом Німеччини через банк KfW.

16.12.2019 р.