Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Працівники НПП «Синевир» розповіли школярам про альтернативу новорічним ялинкам і важливість підгодівлі птахів взимку

У національному природному парку «Синевир» стартували дві зимові екологічні акції «Новорічна ялинка» і «Подбай про птахів». Яка їхня мета, чому такі заходи важливі і як до них можуть долучитися навіть школярі – про це йшла мова під час вчорашнього еколого-освітнього заходу, який відбувся за участі учнів Колочавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. До них у гості завітали працівники НПП «Синевир», які й поділилися цікавими думками та досвідом відповідального ставлення до довкілля.

Природоохоронці закликали школярів завжди обирати шлях екологічності і шукати альтернативи на противагу діям, що шкодять природі. Наприклад, зараз, коли наближаються новорічно-різдвяні свята, варто насмілитись на альтернативу ялинці. Замість неї можна створити зимовий букет з хвойних гілок і це буде креативним рішенням.

Не менш актуальною о цій зимовій порі є екологічна акція «Подбай про птахів!». Зараз пернатим дуже важко шукати їжу, тож вони приречені на голодну смерть. Прості справи кожного з нас можуть врятувати ситуацію. Достатньо виготовити годівницю, встановити її у саду і регулярно виставляти корм. Це можуть робити навіть діти. Птахи віддячать навесні, коли поїдатимуть шкідливих комах наших садів і городів. А ще – радуватимуть своїм співом і даруватимуть приємні моменти під час спостережень за ними.

Учні охоче відгукнулися взяти участь у акціях, які проводить НПП «Синевир».

У ході еколого-освітнього заходу працівники нацпарку вручили сертифікати і подарунки учасникам творчого конкурсу «Відповідальність за створіння – природу». Цей конкурс проводився у рамках міжнародного проєкту «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України» за співпраці з ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (Україна), Закарпатським ОКМ, а також громадською організацією «Syunik development» (Вірменія), національним природним парком «Синевир», під кураторством Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки екологічної агенції «Dessau» (Німеччина).

12.12.2019 р.