Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Водні ресурси для рекреації і оздоровлення


5.074.png        

«Використання водних ресурсів для рекреації і оздоровлення», - саме під такою назвою відбувся круглий стіл в приміщенні Колочавської гімназії Міжгірської районної ради. Участь в заході взяли вчителі початкових класів та природничого циклу із Колочавських загальноосвітніх шкіл, працівники національного природного парку «Синевир». Круглий стіл пройшов у рамках впровадження проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Мета заходу – привернути увагу громадськості до Колочавського мінерального джерела, провести масову еколого-освітню роботу, щоб убезпечити в майбутньому джерело від руйнування. Мінеральне джерело є природною пам’яткою і розташоване на території НПП «Синевир». Воно постійно потерпає від надмірного антропогенного навантаження та хаотичного використання.

Спікер – екоактивіст, депутат Закарпатської обласної ради, член ГО «Товариство «Синій Вир» Василь Худинець розповів учасникам заходу про історію джерела, його використання в лікувальних цілях, корисні властивості води тощо. Основний акцент доповідач зробив на проблемі його збереження, зокрема, презентував проект «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», в рамках якого ГО «Товариство «Синій Вир» виграла і реалізовує мікропроект по облаштуванню території Колочавського родовища мінеральних вод. «Головна ціль нашого проекту- не лише облаштувати джерело, але й вплинути на формування екологічного світогляду місцевого населення, молоді. Адже важливо, щоб після облаштування, джерело знову не потерпало від людських рук, не було засмічене. Тому роль ключова роль вчителів - у процесі екологічного виховання учнів. Завдання ж наше, екоактивістів та працівників НПП «Синевир», - об’єднати всіх небайдужих до еко проблем та запустити процес активного екологічного виховання всіх верств населення задля досягнення спільної мети».

05.09.2018 р.