Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» закликає не спалювати листя


5.074.png    

Осінь – пора прохолодна, мокра і, водночас, дуже гарна. Вона – справжнє диво природи, таке різнобарв’я листя на деревах не зустрінеш в інший час. Як відомо, листки на деревах виробляють сік, що живить дерево, – сахарозу. Саме вона є тим живильним середовищем, завдяки якій відбувається дозрівання плодів. Сік виробляється за допомогою хлорофілу, який міститься в листках. Він є клейкою зеленою речовиною, яка і забезпечує насичений зелений колір листя. Хлорофіл має властивість вироблятися тільки при сонячному світлі.

Осінь стає порою відпочинку для дерев. Тепер їм час готуватися до зимового сну, під час якого дерева накопичать сили для весняного і літнього розквіту. Хлорофіл починає руйнуватися, зеленого кольору в листі стає менше. Тепер настає черга інших колірних пігментів, завдяки яким листя набуває яскравого забарвлення. Здавна люди помітили, що не всі дерева набувають кольорового забарвлення. Листя кленів і осик одягаються в багряні тони, липа, дуб і берізка стають золотистими. А листя вільхи та бузку не встигають змінити забарвлення, тож опадають ще зеленими.

Опадання листя – це скидання шкідливих речовин, які шкодять дереву. Корисні залишаються на зимівлю. Це цілком природний процес. І щороку постає питання, що робити з опалим листям? Більшість – спалює. А чи безпечно це для природи?

НПП «Синевир» закликає не спалювати листя. Бо це завдає великої шкоди довкіллю. Вчені дослідили, що при згорянні тони листя у повітря виділяється понад дев’ять кілограмів мікрочасток диму. З димом виділяються токсичні речовини, а з листя, яке тліє, чадний газ. Спалювання рослинних залишків несуть загрозу природі. Знищується насіння, коріння трав’янистих рослин, згоряють корисні зимуючі комахи. Доцільним є компостування листя і, як результат, отримання добрива.

17.11.2017 р.