Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Ведмежий притулок - як реабілітують чотирилапих


5.074.png    

Визначною подією для НПП «Синевир» стало створення тут у 2011 р. Реабілітаційного центру бурих ведмедів. Популяція цих тварин в Україні нараховує близько 300 особин. Також є певна їх кількість, що утримуються у неволі. В окремих випадках для тих ведмедів створені неналежні умови, або ж утримуються вони з порушенням природоохоронного законодавства. Тож постало питання про утворення спеціалізованого центру реабілітації ведмедів.

Побудувати центр для бурих ведмедів вирішено в НПП «Синевир» не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу існування цих тварин.

Відкриття Реабілітаційного центру бурих ведмедів відбулося 13 грудня 2011 року. На той час спеціалізований заклад прихистив двох тварин – Дюрія і Бубочку. Семирічного 300-кілограмованого самця привезли з приватного господарства Рахівщини, а трирічну самку з Харківщини. Згодом центр поповнився іншими ведмедями, які утримувалися в неволі з порушенням законодавства. Як реабілітують читирилапих – дивіться у відеосюжеті за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=tDoeKvy09_0 .

17.11.2017 р.