Чергове засідання науково-технічної ради НПП «Синевир»


Про нас
4 вересня відбулося чергове засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Синевир». На ньому було розглянуто ряд питань.

Вступним словом засідання відкрив голова НТР директор НПП «Синевир» М. Дербак. Під його головуванням присутніми членами ради був затверджений порядок денний і персональний склад НТР НПП «Синевир».

Про виконання науково-дослідних робіт та еколого-освітніх заходів в 2012 році доповів заступник директора з НДР к.б.н. Ю. Тюх.

Він відмітив, що успішно проведені роботи по вивченню та визначенню пралісів, зазначив, що постійно ведуться моніторингові спостереження за станом лісових насаджень, червонокнижними видами рослин і тварин, роботи по їх відновленню. За результатами досліджень опубліковано ряд наукових статей у наукових виданнях. До кінця 2012 р. заплановано провести виконання науково-дослідної теми: «Розроблення наукового обґрунтування щодо утримання бурого ведмедя в напіввільних умовах неволі в НПП «Синевир».

Відділом екологічної освіти проведено обласну науково-практичну конференцію, семінари з екологічної етики, екологічні акції, еколого-освітні екскурсії з учнями шкіл регіону тощо.

Про стан виконання проекту організації території НПП «Синевир», охорони, відтворення, використання природних екосистем, комплексів та об’єктів, по питанню функціонального зонування території парку, про план санітарно-оздоровчих заходів доповів начальник відділу державної охорони ПЗФ В. Субота.

Головний природознавець НПП «Синевир» П. Шпілька ознайомив присутніх зі станом природоохоронної діяльності та санітарним оглядом лісових насаджень НПП «Синевир». Зазначив, що службою державної охорони постійно ведеться моніторинг за станом лісу і обліком фауни. Звернув увагу на інтенсивне всихання ялинових насаджень. Наголосив, що проблема всихання дерев – це проблема не лише НПП «Синевир», але й усіх Карпат.

Про організацію рекреаційної діяльності та проведення реконструкції будівель та об’єкта стаціонарної рекреації озера Синевир, урочища Рабачинка та інших розповів начальник відділу рекреації Ф. Матічин.

Зі слів виступаючого, цього року зроблено великий обсяг робіт, побудовано 58 місць тимчасового відпочинку, проведено капітальні ремонти будинків відпочинку в ур. «Остріки», Син.Поляни, Колочави, трьох будинків рекреаційного містечка «Рабачинка». Виготовлено проект для проведення реконструкції будинку на Синевирському озері, де буде облаштовано еколого-освітній центр для працівників природно-заповідної справи. Також в планах провести реконструкцію будинку для обладнання приміщень в Колочаві для роботи Малої екологічної академії. До кінця року планується завершити будівництво будинку, прокласти асфальтне покриття об’їзної дороги на території реабілітаційного центру бурого ведмедя. Протягом наступного року повністю завершити капітальний ремонт рекреаційного містечка «Рабачинка» інших будівель.

У ході обговорення виступив член НТР, к.б.н., викладач УжНУ О. Колесник, прокоментував своє бачення щодо внесення певних змін до «Проекту організації території НПП «Синевир» з включенням питання по зонуванню території. Звернув також увагу на посилення безпеки в реабілітаційному центрі бурих ведмедів, наголосивши, що реабілітаційний центр є об’єктом підвищеної небезпеки.

В.Росол, член НТР, головний спеціаліст відділу раціонального використання ОНПС в Закарпатській області, порушив болюче питання – всихання деревостанів, рекомендував велику увагу приділяти моніторинговим спостереженням за станом лісових насаджень, відслідковувати динаміку поширення всихання. Для вивчення даного питання, за його словами, потрібний комплексний підхід до даної ситуації. Він потребує залучення науковців, проведення семінарів, можливе включення наших науковців до діючої програми по всиханню, яка наразі стартує в Сколівських Бескидах.

Про партнерські відносини та позитивні напрацювання з НПП «Синевир» сказав Ю. Горват, член НТР, голова Син. Полянської сільської Ради. Було обговорено питання виділення дров паливних для населення. Як запевнив голова, проблем з випискою не було, є надія що так буде і надалі.

Всі питання, винесені на розгляд ради були ретельно обговорені, проаналізовані, з кожного прийняті конкретні рішення, що сприяють подальшому вдосконаленню роботи колективу національного парку і всьому сталому розвитку природно-заповідної території.

Обговоривши проект рішення НТР НПП «Синевир» члени ради одноголосно прийняли його з врахуванням запропонованих на засіданні поправок.
05.09.2012 р.