Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

У межах НПП «Синевир» реалізовують новий проєкт щодо поводження з відходами

«Очистимо долину Тереблі від сміття» - назва нового проєкту, який стартував в межах національного природного парку «Синевир».

Його ініціатори – громадське об’єднання «Екосфера» - провели семінар, на якому розповіли про заходи, що відбудуться в межах проєкту. Представник організації Оксана Станкевич - Волосянчук повідомила, що планується закупити і встановити вісім контейнерів для збору пластику і скла, гідравлічний прес для пресування пляшок ПЕТ, організувати приміщення для складування вторинної сировини. А от головам новостворених ОТГ треба буде знайти місце для встановлення пресу та організувати логістику.

Також планують надати у дошкільні навчальні заклади розмальовки для дітей «Як мама Свинка вчила Свинку Пеппу сортувати сміття» та методичний посібник «Азбука поводження з твердими побутовими відходами», розмістити тематичні плакати у населених пунктах долини Тереблі та поширити інформаційні буклети серед населення, створити промоційний відеоролик про природні цінності НПП «Синевир».

«Проблема зі сміттям у нас давно і ми всіма можливими способами боремося з нею, - каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак. - Нацпарк завжди готовий підтримати такі ініціативи, допомогти в реалізації проєкту. Переконаний, що спільними зусиллями долину Тереблі зробимо чистішою».

Проєкт виконується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати - Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

12.10.2020 р.