Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Відзначено переможців конкурсу «Відповідальність за Створіння – Природу»

У п’ятницю, 29 листопада майже сімдесят учасників конкурсу «Відповідальність за Створіння – Природу» з Колочавської загальноосвітньої школи №1, Синевирської та Синевирсько-Полянської ЗОШ, а також Ужгородських міських шкіл №6 та 9 відвідали національний природний парк «Синевир». Всі вони взяли участь в еколого-освітньому заході, під час якого було підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсу.

«Наш конкурс мав екопросвітницьку мету, – каже член оргкомітету конкурсу Марта Михайлець. – Оцінюючи конкурсні роботи, ми, насамперед, звертали увагу не на художню майстерність учасників, а на їхнє розуміння екологічних проблем, методів боротьби з ними, усвідомлення своєї ролі в процесі бережливого ставлення до природи тощо. Багато дітей красиво зображали природу, не зовсім розуміючи мети конкурсу. Ті, які зрозуміли екоідеї, стали переможцями».

Перше місце в номінації «Малюнок» отримала Росада Аріана (Колочавська ЗОШ №1), друге - Шетеля Дарина (Колочавська ЗОШ №1), третє - Бабічин Марія (Синевирсько-Полянська ЗОШ). У номінації «Літературний твір» перше місце здобула Дербак Світлана (Колочавська ЗОШ №1), друге- вчителька української мови Печкан Мар’яна (Синевирська ЗОШ), третє – Полажинець Тамара (Синевирська ЗОШ). У номінації «Фотографія» переміг Шандор Роман (Колочавська ЗОШ №1), друге місце - Макар Богдана (Колочавська ЗОШ №1), третє – Шетеля Дарина (Колочавська ЗОШ №1). Всі переможці отримали грамоти та призи від організаторів конкурсу.

За допомогу в організації та проведенні конкурсу в школах було відзначено подяками завуча з виховної роботи Колочавської ЗОШ №1 Глебу Василя Васильовича та вчительку української мови Синевирської ЗОШ Печкан Мар’яну Іванівну.

Під час заходу також були представлені вироби ручної роботи з відходів учня Синевирської ЗОШ Гречин Андрія, працівників відділу екологічної освіти НПП «Синевир» Суботи Любові, Гречин Любові та Чуп Надії. Роботи будуть представлені на виставці в Ужгороді і відзначені подарунковими сертифікатами.

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак привітав учасників еколого-освітнього заходу. «Дуже приємно, що ви розумієте екологічні проблеми і вже змалку поводитеся як екосвідомі громадяни. Хочеться щоб ви продовжували в тому ж дусі і подавали приклад всім навколо. Ми завжди раді вітати вас в нашому парку і готові підтримати ваші екоініціативи», – наголосив у своєму виступі Микола Дербак.

«Підставою для проведення конкурсу є наше переконання в тому, що людство несе відповідальність за стан довкілля в результаті його діянь і бездіяльності, що в глобальному масштабі таїть в собі небезпеку для самого людства і навколишнього світу. Необхідні постійні зусилля зі збереження довкілля і вироблення дієвої стратегії розв’язання проблеми. У вирішенні проблем, пов'язаних із захистом довкілля, повинні брати участь всі, але особливі надії ми покладаємо на молодші покоління», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій (IRCEF) Олександр Бокотей.

Після еколого-освітнього заходу, для всіх учасників конкурсу працівники відділу екологічної освіти НПП «Синевир» провели екскурсію у візит-центрі парку, музеї лісу і сплаву, на озері Синевир та у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя.

Захід відбувся у рамках міжнародного проєкту «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (Україна) з Закарпатським ОКМ, а також громадською організацією Syunik development NGO (Вірменія), національним природним парком «Синевир», під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau, Німеччина).

02.12.2019 р.