Делегація з чеського Національного парку «Крконоші» завершила робочий візит у НПП «Синевир»


chkrk2.jpg     chkrk3.jpg

Делегація у складі чотирьох працівників найбільшого в Чехії Національного парку «Крконоші» з 8 по 11 вересня перебувала з робочим візитом у Національному природному парку «Синевир».

Мета візиту чеських природоохоронців – лісника, зоолога, ботаніка та спеціаліста з міжнародних проектів – ознайомлення з територією НПП «Синевир» для налагодження тривалої та тісної співпраці між двома природоохоронними структурами.

У рамках візиту до Національного парку «Синевир», під головуванням директора НПП «Синевир» Миколи Дербака, відбувся «круглий стіл», під час якого працівники із двох природоохоронних установ обмінялися досвідом, окреслили майбутні шляхи спільної роботи. Протягом перебування у національному парку, чеські колеги відвідали візит-центр установи та музей лісу і сплаву, пройшли екологічною стежкою до Дикого озера, ознайомилися з роботою Центру реабілітації бурих ведмедів, побували у букових пралісах парку, що біля г. Красна, оглянули село Колочава.

«Наші парки мають багато спільного, – розповідає спеціаліст з міжнародних проектів парку «Крконоші» Міхаель Гошек. – Проте, у НПП «Синевир» красивіша і дика природа, більше збережених природних лісів. У Крконоському парку велике антропогенне навантаження на територію, адже парк відвідує щороку близько 6-8 мільйонів туристів, прокладені лижні траси та багато туристичних маршрутів. Тому у вас нам подобається більше, природа краще збережена».

Національний парк «Крконоші» створений у 1963 році, має площу 39 тис. га. Це територія гірського хребта в північній частині Чехії та на південному заході Польщі. Вершини пологі, а схили внизу вкриті сосновими та буковими лісами, а вище – ялицевими та ялиновими. Національний парк «Крконоші» – головуючий в Асоціації європейських парків (EUROPARC Federation).

Чеська делегація з Національного парку «Крконоші» відвідала НПП «Синевир» у рамках угоди про співпрацю між двома установами, яка була підписана в червні, у місті Врхлабі (Чехія). Мета угоди – співпраця у сфері охорони природи, реалізація різних проектів, програм обміну досвідом, розвиток екологічного туризму, допомога у вирішенні подібних проблем та виконання спільних завдань.

«Приїзд чеських колег – це лише перший крок у виконанні угоди, – розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – За умовами договору, співпраця між парками передбачає моніторинг біорізноманіття, спілкування з відвідувачами з метою їх екологічної освіти, сприяння розвитку екологічному туризму, менеджмент природних екосистем тощо. Найближчим часом планується візит працівників НПП «Синевир» до Національного парку «Крконоші».

chkrk4.jpg     chkrk5.jpg

12.09.2014 р.


Опубліковати в twitter.com