Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Юні таланти об’єднав конкурс «Відповідальність за створіння – природу»

Автори кращих робіт конкурсу «Відповідальність за створіння – природу», який недавно завершився у школах на території національного природного парку «Синевир», здійснили екскурсію в місто Ужгород. Два десятки дітей з Колочавської загальноосвітньої школи №1, Синевирської та Синевирсько-Полянської ЗОШ, під керівництвом Василя Глеби (Колочавська ЗОШ №1), Мар'яни Печкан (Синевирська ЗОШ), Марії Шетелі, Любові Гречин, Любові Мокрянин (НПП «Синевир»), разом з учнями Ужгородських ЗОШ № 9 та № 6, взяли участь у тематичному заході «Чисте довкілля – чисте сумління». Захід відбувся у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї, зокрема, на території Ужгородського замку, і приурочений до Всесвітнього дня вторинної переробки відходів. Його мета – екопросвітництво молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля.

Учні під час заходу набули і закріпили знання зі сортування твердих побутових відходів; усвідомили відчуття відповідальності за Богом створений світ; сформували навички командної роботи для виконання спільної мети тощо.

Директор громадської організації «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей привітав учасників заходу, розповів про проєкт і майбутні заходи, які проводитимуться із активними дітьми. Завідувач сектору природи музею ім. Т. Легоцького Михайло Біланич, продемонстрував та прокоментував учасникам заходу повчальні мультфільми на тему сортування відходів і їх вторинної переробки. Далі учні мали змогу ознайомитися з виставкою робіт з відходів, яку представила старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман.

Дуже цікавою і важливою частиною тематичного заходу став квест «Приберемо світ разом». Основна ідея – великі справи робляться тільки у команді. Успіхи у справі збереження довкілля – це справа кожної окремої спільноти, а об’єднання зусиль окремих спільнот може привести до покращення глобального екологічного стану планети. П’ять дитячих команд, об'єднаних зі школярів ужгородських шкіл та шкіл Колочави, Синевира і Синевирської Поляни, виконували практичні завдання екопросвітницького спрямування щодо відповідального управління відходами.

Кожна команда отримала конверт з першим завданням і маршрутний лист, з яким по черзі знаходила місця на території Ужгородського замку, де члени команди разом виконували квестові завдання: сортували сміття, створювали агітаційний плакат про єдність у збереженні довкілля з гаслом: «Ми несемо відповідальність за Богом створений світ!», складали прислів’я про збереження довкілля з окремих слів, розгадували еко-кросворд тощо.

На кожному з пунктів квесту за виконане завдання команда отримувала пазли, в кінці з яких всі разом склали карту Закарпаття, як символ командної єдності у спільноті.

Після квесту, учні ужгородських шкіл представили свої найкращі роботи з конкурсу «Відповідальність за створіння – природу», який проходив також і в школах Ужгорода.

На завершення чудового заходу для всіх учасників екскурсію експозицією Закарпатського обласного краєзнавчого музею провели Михайло Біланич та Олена Бучмей.

Захід відбувся в рамках Міжнародного проєкту «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (Україна), Закарпатським ОКМ, а також громадською організацією Syunik development NGO (Вірменія), національним природним парком «Синевир», під кураторством Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau, Німеччина).

25.11.2019 р.