Синевирське ПОНДВ – відділення з унікальною водоймою, мальовничими горами і щедрими на гриби лісами.


SAM_2385.jpg     Фото027.jpg

Синевирське природоохоронне науково-дослідне відділення розташоване в центральній частині східно-західної експозиції національного природного парку «Синевир». Його загальна площа 4626,0 га. Це район ялиново-ялицево-букових лісів та буково-ялинових з домішкою в насадженнях клена-явора. Особливо цінними тут є природні ліси бука лісового і ялини європейської. Вони займають площу 1025,3 га.

Загальна кількість флори судинних рослин на території відділення налічує до 500 видів. До Червоної книги України внесено 27 видів, це білоцвіт весняний, тирлич жовтий, дзвоники карпатські тощо.

Для створення майбутніх насаджень на території Синевирського ПОНДВ закладено лісовий розсадник площею 1га, де вирощуються саджанці ялини, ясеня, клена-явора. Цього року було створено парник на площі 0,5 га для вирощування декоративних видів дерев.

Багатий і різноманітний тваринний світ відділення. Тут налічується 488 видів фауни. До Червоної книги України внесено 25 видів, серед яких борсук лісовий, рись звичайна, кіт лісовий, ведмідь бурий, тощо.

Гідрологічна мережа досить густа, її загальна протяжність 74 км. Складається в основному з гірських потічків та приток річки Тереблі.

На території відділення працює форелеінкубатор по вирощуванню маточного поголів’я лососевих видів риб. З ікри тут одержують незрівнянно більше мальків, ніж в природних умовах. Ними заселяють прісноводні природні водойми гідромережі НПП «Синевир».

Цінними з наукової точки зору є геологічний об’єкт льодовикового періоду на горі Горб та Вушливе болото на горі Задня. Привертає увагу й Дике озеро (Озірце), яке знаходиться на північно-східному схилі гори Гропа і, як кажуть науковці, може служити еталоном перетворення озера у верхове болото. Що цікаво, заболочення відбувається не лише від периферії, але й від центру, де знаходиться такий собі острівець – сплавина. Він утворений сфагновими мохами, між якими ростуть гігрофіти. До Дикого озера прокладено екологічну стежку. Також у межах Синевирського ПОНДВ діє туристичний маршрут «Остріки – г.Гребінь».

27.07.2012 р.