Ухвалено закон, який допоможе зберегти праліси.


13.01.20161

17 січня 2017 року під час засідання Верховної Ради України було прийнято за основу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».

«За» проголосувало 235 народних депутатів.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що відсутність положень з охорони пралісів в українському законодавстві призвела до того, що відбувається знищення та зменшення площі пралісів у лісах господарського призначення.

Саме тому, на його думку, внесення змін до Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закон України «Про природно-заповідний фонд» є вимогою часу та відповідає завданням Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

«Праліси – це безцінне природне багатство України, адже ці природні ліси не зазнали безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку». Вони мають важливу природоохоронну, наукову, етичну цінність. Крім того, праліси є місцями оселення значної кількості червонокнижних видів тварин і рослин. В Україні Конвенцією ЮНЕСКО охороняється лише об’єкт Всесвітньої природної спадщини «Букові праліси Карпат та старовірові ліси Німеччини». Прийняття цього Закону дозволить взяти під охорону й інші праліси в Карпатському регіоні», - переконаний Остап Семерак.

Міністр впевнений, що прийнятий законопроект є свідченням наближення українського законодавства до європейського у частині збереження - природних цінностей європейського значення. Зокрема, українське законодавство приводиться у відповідність до вимог Бернської конвенції, Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Протоколу про стале управління лісами до цієї конвенції, Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття - http://www.menr.gov.ua.

23.01.2017 р

Опубліковати в twitter.com