Тепла погода заважає ведмедям спати


misha.jpg     misha2.jpg

У Центрі реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир» жоден ведмідь досі не може впасти у зимову сплячку. Одна з основних причин ведмежого безсоння – аномальна для січня тепла погода.

«Бурий ведмідь відноситься до найрозумніших хижаків і для того, щоб він перейшов до стану анабіозу, необхідно кілька основних факторів, – розповідає заступник начальника Центру реабілітації бурих ведмедів, ветеринарний лікар Михайло Маслей. – Це достатній запас жиру, низький температурний режим повітря та нормальний психоемоційний стан. Вагу ведмеді у центрі набрали достатню, більшість із них вже мають врівноважений психічний стан, а от теплий січень не дає можливості поринути у сон».

За словами ветлікаря центру, у грудні чотири ведмеді вже готові були заснути. Вони вже мостили собі барлоги, стали більш повільними і лінивими, у них зменшився апетит. Роза та Бубочка на початку грудня навіть тиждень не виходили із берлоги їсти, що наштовхнуло на думку, що вони вже сплять. «Проте січень видався теплим, у ведмедів знову з’явився апетит і про сон вони вже геть забули», - каже начальник Реабілітаційного центру бурих ведмедів Ярослав Бундзяк. – Ведмеді добре їдять, гуляють у лісі і дуже активні».

Минулого року у центрі заснула одна ведмедиця – тридцятирічна Іра – яка проспала 4 місяці. Зимовий сон для ведмедів дуже важливий, адже це їхній природній інстинкт. Ведмеді реабілітаційного центру все життя прожили у неволі, і більшість із них у жахливих умовах. Про зимовий ведмежий сон вони навіть не знають. Тому реабілітація їх у напіввільних умовах та повернення природних інстинктів – одне із основних завдань центру.

Та виявляється, безсоння мучить і деяких ведмедів на волі. Працівники НПП «Синевир» спостерігали у лісі активних диких ведмедів. За словами науковців, тепла погода серед зими теж порушила режим бурих, які вже давно мали відпочивати до весни.

Центр Реабілітації бурих ведмедів разом із озером Синевир увійшов до списку найкращих пам’яток Закарпаття. Проголосувати за нього можна тут: http://10ukraine.com.ua/index.php/golosuvannya/84-zakarpatska-oblast/347-r-c-buryh-vedmediv

Підтримати озеро Синевир у конкурсі можна перейшовши за посиланням: http://10ukraine.com.ua/index.php/golosuvannya/84-zakarpatska-oblast/168-ozero-sinevir.

23.01.2014 р.


Опубліковати в twitter.com