Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Там де, шумить Теребля, не має бути сміття!

До Міжнародного дня чистих берегів працівники національного природного парку «Синевир», разом з учнями 5 – А класу Колочавської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 (директор Михайло Кий), провели екологічну акцію, в рамках якої зібрали тверді побутові відходи на березі річки Теребля та біля Колочавського мінерального джерела.

Надзвичайно популярне серед молоді та туристів місце для прогулянок і відпочинку мінеральне джерело «Колочава» манить відвідувачів мальовничими краєвидами, смачною і цілющою мінеральною водою. На жаль, після масових візитів рекреантів, біля джерела часто залишається чимало твердих побутових відходів. Немало пластикових та скляних пляшок лежало і на березі річки Теребля.

Юні активісти Колочавськї ЗОШ, на чолі з класною керівницею Оленою Павлюк, та з допомогою працівників нацпарку, ретельно прибрали від сміття рекреаційну зону біля джерела, дорогу до нього, місця відпочинку та береги річки Теребля. В результаті активної роботи вдалося зібрати понад тридцять мішків твердих побутових відходів – пластикових та скляних пляшок. Увесь цей непотріб працівники НПП «Синевир» спецтранспортом відвезли до районного центру Міжгір’я і здали приватному підприємцю, який сортує відходи і відправляє їх на переробку.

«Сміттєва проблема – одна з найболючіших для сіл, що в межах НПП «Синевир». Маючи потужний туристичний потенціал, села потерпають від значного засмічення. Юридично заборонено створювати офіційні сміттєзвалища на території нацпарку чи поблизу, але й це не було б раціональним виходом з ситуації. У світі вже давно заробляють величезні кошти на смітті. Вирішити нашу сміттєву проблему мають новостворені ОТГ шляхом налагодження збору твердих побутових відходів від населення, сортування їх і здачі на переробку. І це треба робити якнайшвидше, бо проблема вже давно застаріла і з кожним роком лише загострюється», – наголосив у своєму виступі під час акції начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення НПП «Синевир» Василь Росада.

«Сьогоднішня акція має виховний характер. Діти, які хоч раз брали участь у подібних заходах, не будуть смітити на природі і не дозволять це робити іншим. Такі акції формують у підростаючого покоління екологічно орієнтовану поведінку та стале розуміння важливості збереження природи», –каже начальник відділу екологічної освіти НПП «Синевир» Юрій Бабічин.

Після прибирання учасників акції чекав приємний сюрприз – частування та екскурсія до Центру реабілітації хижих птахів НПП «Синевир», що розташований неподалік, в Квасовецькому ПОНДВ.

Як розповів начальник відділу рекреації Федір Матічин, екологічна акція відбулася в рамках проєкту «Прибери в національному природному парку «Синевир», Україна», що реалізується Європейським товариством дикої природи у партнерстві з НПП «Синевир». Під час реалізації проєкту планується проведення кампанії «Пластик забирай – квиток віддавай», під час якої відвідувачі нацпарку обмінюватимуть тверді побутові відходи (пластик, скло) на вхідні квитки до популярних місць відпочинку в НПП «Синевир».

17.09.2020 р.