Довкола озера – екологічною стежкою


eco2.jpg     eco3.jpg

Зустріч із прекрасним завжди приносить щиру радість і насолоду. Здається, саме такі почуття випробують гості Закарпаття, що відвідують Синевирське озеро.

Озеро «Синевир» визнано одним з семи природних чудес України у зв’язку з унікальними природними комплексами і найбільшою в Українських Карпатах площею водного дзеркала. Воно відповідає всім вимогам Рамсарської Конвенції про водно-болотні угіддя і має міжнародне значення – переважно як середовище існування водоплавних птахів у відповідності до Закону України «про участь України в Конвенції про водно-болотні угіддя.

Побачити унікальні куточки дикої природи, мальовничі гірські пейзажі, величні карпатські ліси, - все це можна побачити, пройшовшись екологічною стежкою «Синевирське озеро».

ЇЇ можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості. Протяжність маршруту - 2 км., проходить він стежкою навколо славнозвісного Синевирського озера.

Озеро розташоване в долонях гори Озірна на висоті 989 м. над рівнем моря. Утворилося воно близько 10 тис. років тому внаслідок потужного обвалу-зсуву з південного схилу гори Красної і перекрило прадавню долину Синевирського потока.

Живлять водойму три струмки і підземні джерела. Рівень води в озері постійно змінюється у залежності від атмосферних опадів і їх кількості. Обсяг води складає близько 400 тисяч кубічних метрів, глибина сягає до 22м. Гладь озера нерідко порушує вітер, утворюючи на дзеркально-гладкій поверхні дрібні хвилі. Вода в озері прозора, багата киснем.

Рослинний світ водного плеса представлений переважно плаваючо-водними рослинами. У складі прибережної флори озера Синевир є рідкісні види, занесені до Червоної книги України(2009): баранець звичайний, плаун річковий, білоцвіт весняний та інші.

В озері наявні високогірні види фауни: форель райдужна, форель струмкова, форель озірна, гольян звичайний, харіус європейський, рак річковий та інші.

Синевирське озеро користується великою популярністю у населення та туристів з різних куточків України а також зарубіжжя. Для любителів активного відпочинку, для тих, хто любить мандрувати, саме до вподоби будуть ці місця. Вони знайомлять відвідувачів з багатством біологічного різноманіття національного парку, його захоплюючими краєвидами і красою навколишніх гір.

eco.jpg     eco4.jpg

29.07.2015 р.


Опубліковати в twitter.com