У НПП «Синевир» триває екологічна акція зі збору відпрацьованих батарейок


podar.jpg    podar.jpg

   

    

Відомо, що батарейки не можна викидати у звичайний смітник чи навколишнє середовище, адже вони потребують спеціальної переробки. За твердженням фахівців, лише одна пальчикова батарейка здатна забруднити важкими металами 400 літрів води і до 20 квадратних метрів ґрунту.

Бездумно викинута у навколишнє середовище, батарейка розпадається, несучи страшну загрозу. Важкі метали, як от цинк, марганець, свинець, ртуть та інші, отруюють воду і ґрунт, а через їжу потрапляють в людський організм. Людина втрачає імунітет, стаючи ще більш вразливою перед недугами, а звідси - й різноманітні хвороби, яких би могло й не бути. Внаслідок вживання отруєної води, у людини може погіршитися слух, зір і навіть розвиватися рак.

З огляду на це, у жовтні минулого року Національний природний парк «Синевир» ініціював екологічну акцію зі збору батарейок. У регіоні встановлено ряд урн для відпрацьований малих джерел струму, проводиться широка роз’яснювальна робота серед населення. Ініціативу Національного природного парку «Синевир» підтримали місцеві громади і навчальні заклади, які також приєдналися до акції. Вона діє на постійній основі, а зібрані батарейки будуть відправлятися на переробку до державного підприємства «Аргентум» (Львів).

    

    

18.08.2014 р.


Опубліковати в twitter.com