Драгоманівці планують впроваджувати інноваційні методи навчання у школах Тереблянської долини


dr2.jpg     dr.jpg

Вже багато років в Інституті педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова діє програма доктора педагогічних наук, професора Віктора Махінового “Вища школа — школам України”, в рамках якої інститут плідно співпрацює з загальноосвітніми навчальними закладами. Програма дозволяє впроваджувати інноваційні методи навчання на уроках іноземної мови, образотворчого мистецтва, валеології, у початковій школі та в роботі шкільних практичних психологів. Міцні дружні контакти пов'язують науковців - драгоманівців з освітянами Міжгірського району, а Науково - навчальний центр «Синевир» в с. Колочава став осередком для проходження практики і центром оздоровлення для студентів та викладачів вишу. Днями сюди завітала заступник директора ІПП НПУ імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри іноземних мов та методики їх викладання Людмила Миколаївна Попова, яка розповіла про плани щодо поглиблення подальшої співпраці зі школами району.

- Людмила Миколаївна, розкажіть кілька слів про інститут?

- Інститут педагогіки і психології — один із найстаріших в складі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Вже багато десятиліть його очолює академік АПН України Бондар Володимир Іванович, відомий науковець, Вчитель за покликанням, мудра і досвідчена людина. Основна мета роботи Інституту — підготувати конкурентоспроможного фахівця, вчителя здатного гідно працювати в сучасних умовах. Славетна когорта науковців, серед яких професори Шапошнікова І.М., Страшко С.В., Митник О.Я., Матвієнко О.В., Семеренко Г.В., Шевнюк О.Л., Марусинець М.М., Севастюк М.С. та інші підготували не одне покоління освітян.

Які цікаві проекти ви маєте намір запровадити в наших школах?

Традиційно наша робота спрямована на організацію та проведення спільних науково-практичних семінарів та тренінгів з вчителями шкіл та надання нашим студентам унікальної можливості максимально наблизитись до усвідомлення своєї майбутньої професії. Вивчення іноземних мов — нагальна потреба сьогодення, тому можливість залучати наших студентів, майбутніх вчителів іноземних мов до участі в літніх мовних таборах з учнями шкіл є досить своєчасним проектом. А враховуючи специфіку роботи Інституту, для нас особливий інтерес представляє можливість створити для наших студентів-художників унікальну можливість планерної практики, бо краса Карпат надихає і дає поштовх для розкриття творчої особистості митця. І це лише частина завдань.

Ваші ідеї знайшли підтримку серед місцевих керівників установ?

Мені вдалося поспілкуватися на цю тему з директором Національного природного парку «Синевир» Миколою Дербаком, сільським головою Колочави Василем Худинцем, керівником ННЦ «Синевир» Анатолієм Дербаком, директором Колочавської ЗОШ №2 Ганною Малетою. Дуже рада, що зуміла знайти спільну мову з творчими, ініціативними, небайдужими людьми, справжніми патріотами свого краю, людьми, які вболівають за справу.

Ми знаємо, що ви не вперше на Закарпатті, але яке враження склалось у вас від знайомства з Міжгірським районом?

Кожен куточок Закарпаття має свою неповторну величну красу. Знайомство з історією, культурою та унікальними природними скарбами вашого району нікого не може залишити байдужим і заслуговує на саме шанобливе ставлення. Але село Колочава стало для мене чимось особливим, бо краса природи поєднана з красою душ людей, що тут мешкають: гостинними, відвертими, працьовитими горянами. Сюди хочеться повертатись знову, і знову.

Щоб ви хотіли б побажати учням і вчителям в новому навчальному році?

Щірі побажання до шановної громади втілені в мої поетичні рядки:

“Вчителю, шлях твій уроками міряний,

Пошуків мука, наснага і біль.

В кожну хвилину життя закохані,

в учнях ви бачите здійснення мрій”.

Хай ваші мрії здійсняться!

Розмовляла Марія Шетеля, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою НПП «Синевир»

27.07.2015 р.


Опубліковати в twitter.com