Реабілітаційний центр бурих ведмедів – важливий проект


01.08.20161

Ведмідь бурий є найбільшим хижим звіром, що живе на території нашої країни, а єдина його популяція зосереджена в Українських Карпатах, зокрема в Національному природному парку «Синевир»

Це типовий мешканець великих лісових масивів. Характерним середовищем існування бурого ведмедя в Українських Карпатах є гірські ліси.

Популяція бурого ведмедя в Україні нараховує близько 300 особин. Також є певна кількість цих тварин, які утримуються у неволі. В окремих випадках для тих ведмедів створені неналежні умови, або ж утримуються з порушенням природоохоронного законодавства. Тож постало питання про утворення спеціалізованого центру реабілітації ведмедів. Такий центр на площі 12 га побудовано в 2011 року у Національному природному парку «Синевир».

Мета центру – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха. Зараз у центрі живе 19 ведмедів.

Побудувати реабілітаційний центр для бурих ведмедів вирішено в НПП «Синевир» не випадково, адже ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування. Саме тут, де стрункі смереки і високі буки, де щедрі плантації чорниці і малини, живуть поки що 3 бурі ведмеді, які досі перебували у тісних клітках... Тож значні зусилля центру спрямовані на санітарне, ветеринарне, харчове забезпечення звірів.

Реалізація в НПП «Синевир» проекту щодо бурого ведмедя важлива справа, яка не лише візьме під захист тварин, що зазнали жорстокого поводження, але й сприятиме поглибленню досліджень найбільшого хижака України, а також слугуватиме для розвитку природоохоронної, наукової, еколого-освітньої та рекреаційної роботи, що відповідає меті та завданням, які покладені на НПП «Синевир».

29.07.2016 р.

Опубліковати в twitter.com