Буковими пралісами НПП «Синевир» зацікавилися представники ЮНЕСКО


Про нас
Працівники НПП «Синевир» взяли участь у Міжнародній науково - практичній конференції, що проходила у м. Рахів з 16 по 22 вересня 2013 року на базі Карпатського біосферного заповідника та була присвячена 45-ти річчю створення заповідника. Тема конференції: «Букові праліси та давні букові ліси Європи: проблеми збереження та сталого використання».

Букові праліси НПП «Синевир», які претендують на включення до світової спадщини ЮНЕСКО, представив заступник директора з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх. Над презентованою науковою роботою під назвою «Сучасний стан букових пралісів НПП «Синевир» працював цілий колектив відомих науковців, а саме: доктори біологічних наук Інституту ім. М. Холодного НАН України Устименко П.М.,Дубина Д.В., Зиман С.М.,заслужений природоохоронець України, директор НПП «Синевир» Дербак М.Ю., кандидат біологічних наук Тюх Ю.Ю.

«Незважаючи на значні масштаби трансформації у гірських лісах НПП «Синевир» у віддалених місцях ще збереглися букові праліси, - розповідає Юрій Тюх. - Їхня недоступність та відсутність мережі лісових доріг як шляхів для транспортування деревини захистила їх від рубок і зберегла до наших днів. На території НПП «Синевир» налічується 11 704 га лісів природного походження, з яких 7415 га припадає на природні букові ліси».

Візуально побачити та оцінити праліси НПП «Синевир» учасники конференції змогли завдяки кінематографісту Андрію Михайлику, який представив науковцям фільм про букові праліси національного парку. Яскраві та вражаючі кадри із синевирських пралісів які супроводжували фахові коментарі науковців Інстититуту ім..Холодного справили величезне враження на присутніх. Англійські титри у фільмі допомогли представникам ЮНЕСКО краще зрозуміти та оцінити цінність пралісів НПП «Синевир» та важливість їх подальшого збереження.

«До сучасних загроз буковим пралісам НПП «Синевир» належать як природні, так і антропогенні. Тому невідкладним є завдання включення даних лісів до переліку букових пралісів Карпат Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Є очевидною необхідність віднесення всіх площ пралісів до зони абсолютної заповідності»,- зазначив директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

konfb.jpg     konf.gif

25.09.2013 р.


Опубліковати в twitter.com