Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Вплив децентралізації на розвиток місцевих громад


5.074.png     5.074.png    

Децентралізація – одна з найбільш актуальних реформ в Україні. Саме цій темі був присвячений семінар, що пройшов днями в селі Синевирська Поляна. В роботі семінару «Роль децентралізації в посиленні конкурентоспроможності гірських громад» взяв участь і національний природний парк «Синевир». Семінар відбувся в рамках програми «U-LEAD з Європою» і організований Закарпатським центром розвитку місцевого самоврядування та за ініціативи депутата Закарпатської обласної ради Василя Худинця.

5.074.png    

Директор Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Іван Дем’янчук розповів учасникам семінару про переваги від децентралізації для громад, нові можливості розвитку та перебіг реформи місцевого самоврядування в Україні.

«Нам потрібно рівнятися на регіональну політику європейських держав. Але, насамперед, кожна громада має зрозуміти свої сильні сторони і розвивати їх. Цифри та факти вказують на те, що чекати реформ нема коли – ми вже давно мали їх зробити», - наголосив у своєму виступі радник із питань регіонального розвитку Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Микола Сюсько. Він також розповів присутнім про стандарти залучення інвестицій та супроводу інвесторів.

Сенатор парламенту Чеської Республіки Томаш Їрса, мер міста Глибока-над- Влтавою поділився досвідом, як мале містечко з кількома тисячами жителів стало багатим містом з величезним бюджетом. Основний принцип роботи Томаша Їрси на багаторічний посаді мера – місто настільки багате, наскільки заможні його мешканці. Муніципалітет чеського містечка різними способами залучає інвесторів, йде на зустріч і підтримує місцевих бізнесменів тощо.

Депутат Закарпатської обласної ради, представник Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» в Закарпатській області Василь Худинець разом з головою Косівської районної ради презентували проект «Світ Карпатських розет - заходи із збереження унікальності культури Карпат (ROSETTES). В рамках проекту буде створена мережа карпатських центрів культури, один з яких буде в селі Колочава.

19.07.2018 р.