В НПП «Синевир» проведено триденну науково-пізнавальну експедицію за участі юних натуралістів


ekspedycia1.jpg     ekspedycia2.jpg

Недавно Національним природним парком «Синевир» спільно з Міжгірською районною станцією юних натуралістів проведено науково-пізнавальну експедицію за участі учнів Колочавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Очолив експедицію досвідчений педагог, завідуючий відділом еколого-освітньої та туристично-краєзнавчої роботи райСЮН Василь Худинець.

Стартом експедиції стало урочище Остріки, звідки молодь рушила в подорож, долаючи стежку вздовж швидкоплинної Чорної Ріки. Цією водоймою колись сплавляли бокори. Про важку працю горян учасники експедиції дізналися під час подорожі від співробітника НПП «Синевир», який супроводжував молодь. Особливих вражень мандрівники набралися на рибному господарстві національного парку, де розводиться форель, харіус і лосось дунайський. Спостереження за поведінкою риб, яких тут чимало, виявилось дуже цікавим і пізнавальним заняттям. Учасники експедиції дізналися про іхтіофауну Карпат, навчилися розрізняти різні види риб і особисто взяли участь у процесі підгодівлі форелі.

Ввечері всі дружно зібрали хмизу і дров та розпалили ватру, на якій зварили смачний суп. Не обійшлося без туристичних пісень, які надихають на романтику, єднають юнь і дарують хороший настрій.

Наступного дня експедиція рушила до Дикого озера. Напрочуд мальовнича природа лісової екологічної стежки відкрила юним натуралістам нові принади цього неповторного за красою краю. Вони дізналися про біологічне різноманіття НПП «Синевир», про заходи охорони і наукові дослідження, що проводяться в установі.

…І ось Дике озеро. Воно постало перед нами зовсім несподівано. Дзеркало гірської водойми виблискувало на сонці, ніби таємничо моргало гостям. Посередині плеса – острів, утворений з мохів, а з самою водоймою відбувається природний процес заболочення. Унікальне озеро причарувало своєю естетикою та первозданністю природи. Тут спокій і тиша, лише лісові птахи наспівують свої дивовижні пісні.

Сповнені приємними враженнями від побаченого і пережитого під час мандрівки, учасники експедиції повернулися в урочище Гребля, де й розміщувався їхній табір. І хоча всі добряче втомилися, ніхто не йшов відпочивати. Туристична ватра знову зібрала всіх докупи на спільне приготування їжі у казані.

Третього дня експедиція навідалась до реабілітаційного центру бурих ведмедів, де власними очима юні натуралісти мали нагоду спостерігати за найбільшими хижаками України, які живуть тут у напіввільних умовах.

Науково-пізнавальна експедиція проводилася з метою виховання в учнівської молоді, засобами туризму і краєзнавства, дбайливого ставлення до природи рідного краю, розширення і поглиблення знань з природничих дисциплін і історії регіону. Даний еколого-освітній захід підтвердив особливу ефективність ведення природоохоронної пропаганди серед молоді шляхом подорожей.

ekspedycia5.jpg     ekspedycia6.jpg

02.07.2012 р.