Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Центр реабілітації бурих ведмедів

Національним парком «Синевир» реалізовується унікальний проект щодо адаптації в умовах, максимально наближених до природних, диких тварин - які зазнали насильства та агресивної дії з боку людини - Центр реабілітації бурих ведмедів. Його будівництво було розпочато влітку 2011 року у національному природному парку «Синевир» - територія якого за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу існування бурих ведмедів.

На даний час у Центрі реабілітації бурих ведмедів Національного природного парку «Синевир» перебувають 33 бурі ведмеді. З кожним роком його відвідує все більше візитерів.

Популяція бурого ведмедя в Україні нараховує близько 300 особин, крім того багато ведмедів утримуються у неволі. Часто ведмеді утримуються у вкрай поганих умовах та з порушенням природоохоронного законодавства.

Мета центру – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження з боку людини і потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв'язку з порушенням законів України, тимчасове утримання тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства, тощо.

Реалізація в НПП «Синевир» проекту щодо бурого ведмедя важлива справа, яка не лише взяла під захист тварин, що зазнали жорсткого поводження, але й сприяє поглибленню досліджень найбільшого хижака України, слугує для розвитку природоохоронної, наукової, еколого-освітньої та рекреаційної роботи, що відповідає меті та завданням, які покладені на НПП «Синевир».

Вольєр реабілітаційного центру бурих ведмедів розташовано на ділянці лісу 12 га і є одним з найбільших за територією в Європі. У верхній його частині споруджено 6 відділень та 2 ізолятори для утримання груп та одиночних тварин різного віку, стану здоров’я, в яких знаходяться басейни і барлоги. Кругом території встановлено електропастух.

02.09.2020 р.