Туристична стежка "Лінія Арпада" подобається відпочиваючим


22.07.20161 22.07.2016

"Лінія Арпада" - військово-оборонна система німецької армії та її союзників (Угорщини) під час Другої світової війни, укріплена потужними інженерними спорудами, створена вздовж старого державного кордону, який простягався через весь Карпатський хребет довжиною понад 300 км. з 30 вузлами ешелонованої оборони вглиб на 100-120 км.

Оборонна система отримала назву на честь князя Арпада, який у 889 році об'єднав угорські племена і заснував угорську державу.

Будівництво цієї системи було розпочато в 1940-ому і продовжувалось до 1943 року. В будівництві брали участь переважно військовополонені. Роботи були каторжні.

Надзвичайно сильні укріплення було створено в районі руського перевалу, на Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Ясінському, Сигітському напрямках, які вважалися основними. Велика кількість інженерних споруд Хустського напрямку саме і знаходиться на території Національного природного парку "Синевир". Це були численні протитанкові піраміди і загородження, мінні поля, залізобетонні і дерев'яно-земляні споруди (бункери), доти, дзоти, бліндажі, склади тощо. Між селами Синевир і Синевирська Поляна й зараз знаходиться понад сто залізобетонних бункерів, які ще добре збереглися.

В НПП "Синевир" діє туристична стежка "Лінія Арпада". Тут можна більш детально ознайомитись з історією цієї оборонної системи.

Символічно, що в день відкриття Міжнародного фестивалю-конкурсу запалено ватру Миру і лампадки біля стели Небесної Сотні та полеглих міжгірчан у зоні АТО, покладено квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Василю Гренджі-Донському, а також до меморіальної дошки лауреата Шевченківського премії, відомого українського поета, почесного професора Академії, голови журі в номінації «Поезія» першого і другого Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», уродженця Міжгірщини Петра Скунця.

Ініціатори та організатори фестивалю дитячої творчості, завдяки підтримці керівників Закарпатської влади та меценатів із багатьох міст і сіл України, подбали про те, щоб створити чудовий настрій його учасникам та гостям. Тож упродовж фестивальних днів на великій сцені в чудових аудиторіях Міжгірського професійного ліцею, який уже вісім років поспіль є літературно-мистецьким Центром Малої Академії літератури і журналістики, відбулися конкурси, майстер-класи, зустрічі із відомими письменниками, журналістами, художниками і фотомайстрами, митцями сцени.

Конкурсанти мали змогу попрацювати в радіостудії «Червона Калина» ім. Августина Волошина, майстер-класах у семи номінаціях.

Незабутні фестивальні дні в мальовничому закарпатському краї, чудовому і неповторному Міжгір’ї подарували багато неповторних вражень, приємних знайомств, несподіваних зустрічей з друзями, цікавими особистостями. Здійснені захоплюючі мандрівки учасників в НПП «Синевир», до озера Синевир, реабілітаційного центру бурих ведмедів.

22.07.2016 р.

Опубліковати в twitter.com